Logo
15 Квітня 2023, 16:13

"Рамштайн"-11: стало відомо, якого озброєння Україна чекає від Заходу

Україна очікує від наступного засідання Контактної групи з питань оборони України (так званий "Рамштайн") рішення щодо передачі винищувачів F-16. Про це сказав речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, передає Типовий Франківськ.

"Очікуємо від наступного "Рамштайну" гарних новин все ж таки про літаки. Нам потрібне рішення для того, щоб ми робили певні кроки з навчання пілотів, техніків, в цілях бойового управління. Буде рішення, тоді будемо відлік місяців, коли станеться сама передача і постановка на озброєння літаків F-16", - сказав Ігнат.

Він зазначив, що наразі триває війна на виснаження. "І добре, що в цій війні нас підтримує така велика кількість країн, розвинутих країн, в яких великий ВВП, великі військові потужності", - підкреслив Ігнат.

За його словами, при тому, що Захід, напевно, не був готовий до таких видатків в плані техніки й озброєння, щоб так швидко допомагати Україні, зараз потужності поставок нарощуються. Зокрема, як повідомив Ігнат, від Німеччини очікується нарощення потужностей IRIS-T – і систем і ракет до них. Він зазначив, що IRIS-T показав себе надзвичайно потужно і збив фактично всі цілі, по яких стріляв.

Також Ігнат зауважив, що про постачання батарей NASAMS оголошено було Норвегією і США, і вони потроху будуть надходити в Україну.

Ігнат зазначив, що системи Patriot очікується отримати після Великодня. Мають також надійти в Україну системи ППО SAMP/T. Він нагадав, що комплекси Patriot і SAMP-T зможуть збивати російську авіацію на великих відстанях.

 

 

 

Фото з відкритих джерел