Logo
20 Вересня 2021, 18:28

Реальні загрози віртуального світу для дітей

Інтернет надає дітям і молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування і творчості. Водночас інформація, що міститься у всесвітній мережі, не завжди є безпечною. Пише Типовий Франківськ.

«Наймолодші користувачі сучасних гаджетів легко піддаються негативним впливам соціальних мереж. Інтернет може містити інформацію агресивного чи соціально небезпечного змісту. А надання переваги віртуальному світу перед реальним справляє негативний вплив на психіку і здоров’я дитини та може погіршити не тільки зір, поставу чи сон, але й спричинити тривожність, дратівливість, соціальну дезадаптацію й узалежнену поведінку. Діти допитливі, у них ще немає того життєвого досвіду, який дав би їм змогу визначити обман і маніпуляцію. Саме тому свідомість і підготовленість кожного користувача є основною запорукою його безпеки», – зазначає педагог ЗДО «Світанок» Брошнів-Осадської ОТГ Ірина Новицька.

 Як захистити дитину в інтернет-просторі:

⬛️ Створити спеціальне робоче середовище для дитини. Помістити комп’ютер у загальній кімнаті, якщо це можливо. Якщо малюк користується планшетом чи телефоном, то хоча б час від часу цікавитися, чим він займається в мережі.

⬛️ Обговорити тривалість перебування в інтернеті, щоб дитина не стала залежною від комп’ютера та щоб уникнути можливих конфліктних ситуацій.

⬛️ Пам’ятати про альтернативу віртуальним інтересам дитини (гуртки, хобі, догляд за домашніми улюбленцями тощо) і перемкнути її увагу на досягнення успіхів у реальному житті.

⬛️ Не карати дитину за інтерес до підозрілих сайтів та ігор, адже вона ще у віці, коли цікавить усе нове, незвідане. Спокійно, з любов’ю пояснювати, до чого може призвести така цікавість.

⬛️ Навчати дітей критично ставитися до інформації в інтернеті: розповідати про те, що не вся інформація, яку вони можуть побачити, правдива.

⬛️ Цікавитися віртуальним життям вашої дитини та не ігнорувати питання, що від неї надходять. Привчати дитину ділитися з вами враженнями про відвідування інтернету та розповідати про те, що спричинило її хвилювання.

 «Батькам варто приділяти серйозну увагу онлайн-вихованню малюків і підвищенню їхньої обізнаності про загрози інформаційного середовища. Краще за батьків ніхто не піклуватиметься про те, щоб захистити дитину від зайвого ризику й пошуку пригод!» – додає Ірина Новицька.