Logo
17 Березня 2017, 16:40

Ремонтні незручності: Через ремонт середмістя Франківська перекриють на півроку

Незабаром у зв’язку з ремонтом на декілька місяців перекриють деякі центральні вулиці в Івано-Франківську. Однак далеко не всі схвалюють такі дії комунальників, адже від цього постраждають власники комерційних приміщень, жителі будинків, до яких не буде заїзду, та водії.

франківськ

На одному рівні

Цього року, як ніколи, департамент житлової, комунальної політики та благоустрою і управління капітального будівництва взялися за ремонти. У планах департаменту відремонтувати 17 вулиць на загальну суму 26 млн. 854 тис. грн., а управління замахнулося на майже півсотні вулиць на суму 77 млн. 533 тис. грн., пише Галицький кореспондент.

Нещодавно головний комунальник міста Михайло Смушак анонсував, що через ремонти в центральній частині міста перекриють вулицю Лесі Українки та площу Міцкевича на півроку. Така заява викликала хвилю обурення в тих, кого це зачіпає. Відтак згодом він зменшив термін до трьох місяців. Мовляв, перекривати ці вулиці на півроку – надто дороге задоволення.

Смушак розповідає, що оскільки в майбутньому ці вулиці будуть повністю пішохідними, то їх зроблять на одному рівні за прикладом вул. Шевченка. Тобто не буде перепадів між тротуарами та дорожнім покриттям, яке вистелять з чорної гранітної бруківки. Вона хоч дорожча, але якісніша. Відремонтують також мережі, додадуть озеленення та освітлення. Оскільки Івано-Франківськ позиціонує себе як місто для туристів, то центр має бути привабливим та цікавим.

Планується перекрити в’їзд на перехресті площі Міцкевича – вул. Леся Курбаса з боку вул. Мельничука і вул. Грушевського та в районі медуніверситету. Окрім того, перекриють і вулиці Тринітарську та Станіславську, які розташовані паралельно. Проект їх реконструкції уже викликав бурхливе обговорення. Родзинкою цих вуличок є «трилінка» – шестигранна бруківка. Люди були занепокоєні, що після ремонту її не залишиться. До їхніх зауважень дослухалися й вирішили зберегти історичну бруківку.

mitskevycha1-800x600

Ці вулиці також зроблять на одному рівні, додадуть зелені, облаштують лавки, освітлення тощо. А тому теж перекриють на тривалий час. Проте Михайло Смушак впевнений, що їхнє перекриття не завдасть нікому незручностей, оскільки автомобілі там не їздять і вулиці розташовані у платній паркувальній зоні. Він закликає людей не панікувати. Мовляв, у межах вулиць, які збираються перекривати, житлових будинків немає, тільки комерційні заклади, власники яких ще мають бути вдячні за ремонт доріг.

«Перекриття вулиць ще не планували. Прийде час, і будемо цим займатися. Власники кафе повинні нам подякувати, бо ми створимо комфортні умови для ведення їхнього бізнесу. Всі перекриття погоджуються з поліцією на комісії з безпеки руху. Хаотичності ніякої не буде. Все буде зроблено максимально зручно. От у неділю перекривається центр міста, і, думаю, що ніхто сильно від цього не страждає», – аргументує Смушак.

А на випадок пожежі, впевнений він, пожежники знають, що робити, – вони розвалюють бетонні загорожі і заїжджають без проблем. Швидка ж може проїхати по Грушевського, Мельничука, площі Ринок тощо. «Проблем не буде. Це все надумано. Ми всіх попередимо завчасно про перекриття», – стверджує головний комунальник.

Ремонтні роботи на цих вулицях мають розпочатися після Дня міста у травні та до кінця літа завершитися.

Гаряче літо

Окрім цього, у планах – облаштування піднятих переходів на вул. Страчених Націоналістів, Крушельницької та на вул. Грушевського, 22 і малого кільця на перехресті вулиць Південний бульвар і Володимира Великого на зразок того, що розташоване на перетині Деповської, Хоткевича та Миру.

volodyymyra-velykogo-pivdennyj-uvar-800x600

Окрема історія з вул. Довгою. Тут має бути підняте перехрестя на її перетині з вул. Слов’янською, що навпроти поліклініки №2. А через кількасот метрів планують зробити кільце на перехресті вулиць Довгої, Берегової і Північного бульвару. Для цього вулицю на відрізку від перехрестя до поліклініки перекриють приблизно на тиждень.

«На Довгій постійно – затори, дуже важко повернути на неї з Північного бульвару. Будемо планувати, аби ці роботи йшли паралельно з підняттям перехрестя, щоб не перекривати вулицю два рази, а зробити все за один, – пояснює Смушак. – Це перекриття буде не настільки критичним, бо є відремонтована Набережна, якою можна об’їхати Довгу. Ці роботи заплановані на середину літа. Тимчасові незручності, звісно, можливі, але потім будуть гарні вулиці».

Начальник управління капітального будівництва запевняє, що більшість вулиць будуть ремонтувати, не перекриваючи їх, роботи проводитимуться вночі. Перекриватимуть тільки вул. Коновальця (від Січових Стрільців до Сахарова) та вул. Військових Ветеранів. Остання буде закрита приблизно на три місяці, оскільки там ремонтуватимуть ще й мережі. Втім він стверджує, що пропускатимуть автомобілі мешканців будинків, що там розташовані, продавців (з вулиці є заїзд до ринку) та спецслужб. Роботи розпочнуться також після Дня міста.

«Це не магістральна вулиця. Мешканці навіть не знають, що там є заїд до ринку. А що, не робити вулицю? Нехай залишиться такою? Якщо людям так зручно, то ми можемо не ремонтувати», – обурюється начальник.

perekryttya-tsentru

Інший бік медалі

Перекриття центральних вулиць влаштовує не всіх підприємців, мешканців та водіїв. Вони просять ремонтувати вул. Лесі Українки та пл. Міцкевича частинами, аби був хоч якийсь заїзд. Так, торгово-будівельний магазин «О’кей» на вул. Страчених, 7 має під’їзд якраз з ділянки, яку повинні перекрити. Тому робота магазину буде фактично заблокована: ані товар підвезти, ані клієнтам під’їхати. Власниця магазину Тетяна Лаврів розуміє, що ремонтні роботи проводити треба, але вважає, що це має здійснюватися практичніше. Мовляв, чиновники повинні думати не тільки про красу і порядок, але й про тих людей, які приносять кошти у місцевий бюджет. Тому вона пропонує ремонтувати спершу одну вулицю, а потім іншу, аби не блокувати роботу магазину.

«Прошу подумати краще і прийняти правильне рішення. Ми, підприємці, сплачуємо податки, і заважати нашій роботі, думаю, неправильно. Якщо ми хочемо наше місто зробити красивим, відкритим для туристів, то треба і другий бік медалі брати до уваги. Перекрита дорога істотно дасться взнаки. Я негативно ставлюся до заборони в’їзду на три місяці і позитивно, якщо дорога буде поділена на дві частини», – наголошує пані Тетяна.

Її підтримує і керівник закладу «Manufactura» Віра Третяк, яка каже, що ремонт – це добре, але незручності будуть однозначно. Доведеться носити товари в руках і ходити по декілька разів за ними до машини. А щодо великих перевезень, то взагалі не знає, як з ними бути. Гадає, що це вплине і на потік клієнтів.

«Багато людей під’їжджають сюди машинами, вони не хочуть ходити пішки. Є такі, які звикли під’їжджати під самі вікна, поїсти і поїхати далі. І так, якщо на вихідні закрита площа Міцкевича, а на вулиці погана погода, то це одразу позначається на кількості клієнтів. Це сумно», – зітхає пані Віра.

А от заступник директора філармонії Володимир Чайківський запевняє, що для їхніх відвідувачів перекриття цих вулиць не створить абсолютно ніяких незручностей, так само, як і для працівників. Він більше турбується про те, де ж припаркуються автобуси з артистами, які до них приїжджають. Але має надію, що вони зможуть паркуватися на вул. Леся Курбаса. «Ми не можемо нічого сказати, бо це роблять для міста. У нас немає виходу», – міркує пан Володимир.

У той же час пан Ігор, мешканець будинку позаду синагоги, відверто обурений. Він залишає свою автівку у дворі, в’їзд до якого з боку вул. Крушельницької, що також буде перекрита. Чоловік каже, що перекриття центральної частини на вихідні і так створює для нього чималі незручності.

«Якщо перекриють на три місяці, то нічого доброго в цьому не буде. Це не покращення, а погіршення. Будуть величезні затори, бо об’їхати немає де. Треба буде також шукати місце, де можна залишати машину, бо на подвір’я вже не заїду, а це трохи небезпечно, – аргументує пан Ігор. – Якщо хочуть щось добре зробити, то хай роблять частинами».

Власниця магазину «Левенятко» на вул. Тринітарській Марія Сус не згідна з головним комунальником, який каже, що по цій вулиці ніхто їздить, – вони підвозять товар по ній. А оскільки в її чоловіка хворі ноги, то машина – його основний засіб пересування. І так платять гроші за в’їзд, бо підвіз товару їм можна здійснювати тільки з 23.00 до 08.00, а вони мусять щодня їхати до магазину.

«Ми проти перекриття, бо вуличка, хоч маленька, але проїзна. А як сюди під’їдуть пожежники чи швидка? Тут же ж жилий будинок і люди хворі живуть», – наголошує пані Марія.

Натомість мешканка будинку на вул. Станіславській, пані Ірина стверджує, що перекриття не завдасть їй жодних незручностей. «Добре, що вже нарешті вулицю відремонтують, бо тут страшенні ями, болото. Особливо на початку вулиці, коло базару», – каже вона.

На думку водія Юрія, якщо перекриють вул. Лесі Українки та пл. Міцкевича, то більше навантаження буде на вулиці Франка та Січових Стрільців, де і так постійно затори. Це створить чималі незручності. До того ж, побільшає проблем з парковкою, оскільки на цих вулицях є багато паркомісць.

Що ж до кільця на вул. Довгій, то він побоюється, що в результаті там можуть утворитися ще більші корки. Мовляв, вже є приклад з невдалим кільцем на перехресті Привокзальна-Вовчинецька, яке так і не доведене до ладу. Якщо раніше були затори від «Кроку» до моста, то тепер вся Вовчинецька і Деповська стоять. Таким чином, затори не зникли, а просто перемістились на іншу ділянку дороги.

«Якщо Довга буде закрита, то доведеться робити велике коло вулицями Набережна, Кармелюка. Це вплине також і на маршрутні перевезення, оскільки автобусам доведеться змінити рух. Хто в курсі перекриття, той буде зразу об’їжджати, а немісцеві, які їхатимуть, наприклад, за навігатором, зазнають ще більших незручностей. Та й таксистам буде зле, бо програма, яка рахує кілометраж, не враховує перекриття», – пояснює водій.