Logo
5 Листопада 2023, 10:02

Резонансна колонка Залужного про війну: в ISW проаналізували заяви головнокомандувача

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) проаналізували колонку Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного про позиційний характер війни в Україні.

Про це йдеться у свіжому звіті ISW, передає Типовий Франківськ. 

Аналітики наголошують, що колонка Залужного "Сучасна позиційна війна і як її виграти" більш чітко окреслює його міркування щодо змін, які має здійснити Україна, щоб подолати нинішню "позиційну" стадію війни, ніж інтерв’ю для цього ж таки видання The Economist.

"Позиційна війна стосується військових операцій, які не призводять до швидких або різких змін на лінії фронту, незважаючи на постійні зусилля обох сторін покращити свої позиції", - кажуть в Інституті.

У статті головнокомандувач наголошує, що війна "поступово переходить у позиційну форму". За його словами, для подолання позиційної війни Україні необхідно здобути перевагу в повітрі; проривати мінні загородження в глибину; підвищити ефективність контрбатарейної боротьби; створити і підготувати необхідні резерви; і нарощувати можливості радіоелектронної боротьби.

Аналітики ISW зауважують, що колонка Залужного зосереджена, скоріше, на поясненні того, що нинішній позиційний характер війни є результатом технологічно-тактичного паритету на полі бою і широкого використання мінних загороджень російськими та українськими військами.

Крім того, український воєначальник розглянув можливості, які відкриваються перед Україною у зв'язку з викликами з боку Росії, включаючи значні втрати, яких зазнала російська авіація, використання ЗСУ західного ракетного та артилерійського озброєння, а також нездатність Кремля скористатися своїми людськими мобілізаційними ресурсами через політичні, організаційні та мотиваційні проблеми.

"Залужний стверджував, що, щоб уникнути "окопної війни" у стилі Першої світової війни та перейти до маневреної війни, Україна має розробити нові підходи, включаючи технологічні та інші зміни, деякі з яких залежать від підтримки Заходу, а інші вимагають адаптації в українській армії, державі та суспільства", - пишуть американські аналітики.

Генерал дійшов висновку, що позиційність вигідна РФ, оскільки вона затягує війну і може дозволити Москві досягти переваги в певних сферах.

"Колонка Залужного була присвячена тому, як відновити маневр у позиційній війні, а не аргументам, що війна зайшла в глухий кут", - наголошують в ISW.

 

 

Фото з відкритих джерел