Logo
20 Листопада 2022, 20:22

РФ поширює фейк про експорт електроенергії з України

Російські окупанти поширюють дезінформацію про те, що нібито Україна, в багатьох регіонах якої тривають стабілізаційні відключення електроенергії після обстрілів РФ, експортує енергію до країн ЄС. 

Як наголосили в Центрі протидії дезінформації, за допомогою подібних повідомлень РФ намагається ввести в оману українців і відвернути увагу суспільства від єдиної причини відключення електроенергії – ракетних атак по енергооб’єктах України. 

"Те, що поширювана інформація є фейком, підтверджують такі факти: експорт електроенергії з України зупинено ще 11.10.2022 року рішенням Міненергетики, одразу ж після першої атаки на енергосистему; припинення експорту підтверджується результатами аукціонів із доступу до пропускної спроможності міждержавних мереж, що є на електронній аукціонній платформі "Укренерго", – акцентували в ЦПД.

Експерти наголосили, що усі доступні потужності української генерації наразі працюють лише для потреб українських споживачів і закликали довіряти лише інформації з перевірених джерел.

 

 

Фото з відкритих джерел