Logo
8 Травня 2015, 15:00

Рідна Україна: 10 місць, де має побувати кожен українець (ФОТО)

IGotoWorld.com нарахував в Україні більше 6500 пам’яток: палаци, парки, водойми, лаври, набережні і багато іншого. Мабуть, життя не вистачить, щоб відвідати всі визначні місця нашої країни. Вони такі різні, і кожне має свою історію, прихильників, цінність. Цього разу ми зробили добірку тих місць, де має побувати кожен українець. Це пам’ятки, які відображають український дух, історію, самобутність і незалежність.

Софійський собор, Київ

Побудований ще в 11 столітті, Софійський собор у Києві частково зберіг внутрішнє оздоблення тих часів. Це був головний храм Київської Русі та історичний центр Київської митрополії. Лише доторкніться до стін Софії Київської – відчуйте подих століть.

софіївський

Джерело фото: sofiyskiy-sobor.polnaya.info.

Майдан Незалежності, Київ

Про цю площу знають не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Без сумніву, на майдані Незалежності відбувалися доленосні події для всієї країни. Тут мали місце Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013–2014 років.

майдан

Джерело фото: max-foto.info.

Площа Ринок, Львів

Якщо Львів – це культурна столиця України, то площа Ринок – самісіньке її серце. Побудована у 13 столітті князем Данилом Галицьким, вона й до нині зберегла дух середньовіччя. Завітайте до площі Ринок, дізнайтеся, що таке львівська поліхромія, підніміться на Львівську ратушу, відчуйте себе львів’янином.

площаринок

Джерело фото: postlive.net.

Хортиця, Запоріжжя

Сьогодні острів Хортиця є національним заповідником. Це одне із семи чудес України і найбільший острів на Дніпрі. Справжньої слави цьому місцю принесли козаки, для яких Хортиця була військовою базою і входила до володінь Запорізької Січі. На Хортиці ви відчуєте бунтарський дух України.

хортиця

Джерело фото: 1news.zp.ua.

Кам’янець-Подільська фортеця, Кам’янець-Подільський

Хмельниччина. Перенесімось у 14 століття до столиці Подільського князівства. Розмах будівлі вражає. Кам’янець-Подільська фортеця – це ціле середньовічне місто, розташоване на острові й оточене каньйоном.

камянець

Джерело фото: wikimedia.org.

Потьомкінські сходи, Одеса

Цю пам’ятку 19 століття Франц Боффо разом з іншими архітекторами спроектував як парадний вхід в Одесу з моря. Звідси відкривається панорама морського порту, який є найбільшим в Україні. Тож Потьомкінські сходи можна сміливо назвати морським входом в Україну. Крім того, ця пам’ятка увійшла до десятки найкрасивіших сходів у Європі.

сходи

Джерело фото: staticflickr.com.

Озеро Синевир, Закарпаття

Серед природних дивовиж України, які обов’язково слід відвідати, варто згадати Блакитне Око Карпат – озеро Синевир. Нехай дорога до нього довга і складна – проте це високогірне озеро того варте. Наче сині очі вродливої українки – неможливо описати цю красу.

синевір

Джерело фото: panoramio.com, автор: vk126.

Гора Говерла, Карпати

Найвища вершина України – понад 2 000 метрів. Звідси відкривається мальовнича панорама Карпат. Хоча б раз у житті, сюди має піднятися кожен українець.

говерла

Джерело фото: stodorog.zt.ua.

Парк «Софіївка», Умань

Щороку більше 400 тисяч українців приїжджають до парку «Софіївка» в Умань. Це місце є доказом існування справжньої любові. Станіслав Потоцький назвав це місце на честь своєї коханої. Неймовірно, але парк було створено на території майже у 180 га, яка на час його заснування була практично безлісою. Насолодіться і ви довершеною красою національного дендрологічного парку України.

софіївка

Джерело фото: uafacts.com.

Заповідник «Трипільська культура», Легедзине

Знахідки трипільської культури, виявлені на території України, вразили весь науковий світ. Тільки уявіть, ще до нашої ери на території України вже проживали люди. У Черкаській області знайдено чимало доказів існування трипільської культури. Завітайте у Легедзине дозаповідника «Трипільська культура», у музеї ви побачите експонати, яким вже понад 5 000 років.

трипілля

Джерело фото: nice-places.com.

IGotoWorld.com цікава ваша думка, де в Україні має побувати кожен українець. З-поміж іншого, на наших сторінках у соцмережах ви вже згадували про такі визначні місця: парк «Тростянець» у Чернігівській області, Корсунь-Шевченківський парк, Замок Радомисль, Чернівецький університет, фонтан «Рошен» у Вінниці, Шацькі озера на Волині, Дендропарк у Кіровограді, Музей «Пирогів» у Києві, Львівський оперний театр, Липова алея в Ужгороді, Мукачівський замок, Кам’яна могила у Мелітополі, село Петриківка, Хотинська фортеця, тунель кохання у селищі Клевань.