Logo
22 Березня 2019, 21:03

У Коломиї чотирьох осіб засудили за цькування першокурсників

Коломийський міськрайонний суд розглянув чотири справи про вчинення булінгу

Днями Коломийський міськрайонний суд розглянув адміністративні матеріали, що надійшли від Коломийського відділу поліції щодо притягнення до адміністративної відповідальності учнів 3 курсу Отинійського професійного ліцею енергетичних технологій № 4, 2000-2001 р. н. за частиною другою статті 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З 21-22 січня в нічний час в селищі Отинія, в гуртожитку ліцею, правопорушники, як учасники освітнього процесу, вчинили психологічне та фізичне насильство стосовно першокурсників.

Внаслідок знущань була заподіяна шкода психологічному здоров’ю потерпілих, а саме побиття ременем по м'якій частині тіла, інформує прес-служба суду.

В судовому засіданні особи, що притягуються до адміністративної відповідальності вину у скоєному правопорушенні визнали. Ухвалою суду двом учням обрано адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 годин та судового збору в сумі 384 грн. 20 коп. в дохід держави, а до двох інших – застосовано захід впливу для неповнолітніх – попередження.

Нагадаємо, стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу. Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

У випадку шкільного булінгу за кривдника, якому ще не виповнилося 14 років, усю відповідальність несуть батьки, які повинні відшкодувати шкоду (як матеріальну, так і моральну), яку завдала їхня дитина іншому учню.