Logo
25 Жовтня 2019, 13:36

Нардеп Едуард Прощук взяв участь круглому столі щодо екологічних проблем Калущини

Сьогодні, 25 жовтня, відбувся круглий стіл щодо техногенно-екологічно ситуації на території Калуського гірничо-промислового району. 

Про це повідомляє депутат Верховної Ради Едуард Прощук на сторінці у соцмережі, пише Типовий Франківськ.

"З фахівцями, екологами Оленою Пащенко та керівництвом ОДА Денис Шмигаль обговорили питання №1 85-виборчого округу, яке хвилює не лише калушан, а й мешканців усього західного регіону. Говорили  про Домбровський кар'єр та хвостосховища. Проблема складна, адже є три складові: техногенна, екологічна та юридична. Найближчим часом ми організуємо поїздку на локацію членів комітету екологічної політики та природокористування, щоб побачити масштаби проблематики та спільно напрацювати шляхи вирішення проблеми на рівні Парламенту та Уряду", - пише Прощук.

Депутат заначив, що з початку виборчої кампанії взяв в опрацювання проблеми Домбровського кар'єру.

"Приємно, що велика кількість фахових людей уже сьогодні працює над механізмом ефективного вирішення проблеми. Провідні спеціалісти з України та Німеччини доповіли про дослідження, які проводили з 2008 по 2017 роки. Наразі дослідники зазначають, що рівень розсолів в кар'єрі сягнув 282,78 метри, до борту залишилося 15 метрів, щороку води додається. Від борту кар'єра до Дністра – 22,5 км, до Лімниці – 3,8 км, тож можливе перетікання розсолів в гальковий горизонт в Лімницю, а звідти в Дністер. Також виток солі з хвостосховища та солевідвалів забруднюють води та ґрунти", - додає посадовець.

До слова, фахівці наголосили, що найближчі кілька років Лімниці нічого не загрожує. Німецькі фахівці досліджували ситуацію під землею та прогнозують руйнування несучих частин шахт по діагоналі.

Едуард Прощук зазначив, що зараз створютоься робоча група із напрацюванням усіх фахівців щодо вирішення проблеми, а також беруться під контроль моніторингові дослідження.