Logo
26 Лютого 2019, 21:23

Рівні права та захист: у Франківську презентували проект Статуту ОТГ

Загалом Івано-Франківськ надіслав запрошення 22 сільським радам пропозиції на об’єднання.

Сьогодні, 26 лютого, в Івано-Франківську презентували проект Статуту Івано-Франківської ОТГ.

В заході взяли учать міський голова Івано-Франківьска Руслан Марцінків та голови сіл, яким Франківськ запропонував об‘єднатися, пише Типовий Франківськ.

Директор Івано-Франківького ЦРМС Руслан Панасюк зазначив, що в Україні лише в 2018 році почали створювати ОТГ. На сьогодні 24 міста обласного значення завершили процес приєднання навколишніх сільських рад за спрощеною процедурою і отримали статут об’єднаної територіальної громади. Ще три міста перебувають в процесі завершення об’єднання. Втім однією із перших п’яти ОТГ стала саме Коломийська.

В 2019 році стартував процес створення Івано-Франківької ОТГ.

«Статут Івано-Франкіської ОТГ важливо обговорювати і допрацьовувати вже на етапі створення великої міської громади. Адже він визначатиме принципи та первинні механізми взаємин всіх учасників об’єднання. Статус врегулює правовідносини, захищатиме села і гарантуватиме дотримання їх прав у складі Івано-Франківської міської громади. Також передбачатиме обов’язки кожного учасника об’єднання,» – наголосив Руслан Панасюк.

Загалом Івано-Франківськ надіслав запрошення 22 сільським радам пропозиції на об’єднання.

Міський голова Руслан Марцінків зауважує, що створення ОТГ зараз на часі, адже Івано-Франківськ зацікавлений у розширенні, а села – у користуванні інфраструктурою міста.

Відтак подякував за розробку проекту та відзначив, що підтримку місту у створенні ОТГ надає Івано-Франківська ОДА.

У новому Статуті Івано-Франківської ОТГ є 33 статті, зокема про права, обов’язки учасників ОТГ, збори, ініціативи, слухання, петиції, консультації, культурні заходи

Також під час презентації виступив керуючий справами Коломийської міської ради Тарас Кухтар та поділився досвідом створення Коломийської ОТГ. Розповів про процес утворення, проблеми та роботу громади.