Logo

Росія запустила по Україні крилату ракету з імітатором ядерної боєголовки - Defense Express

Окупанти взяли як мінімум одну Х-55 із свого "ядерного арсеналу", але "відкрутили" з цієї ракети ядерну боєголовку.

В одній з двох російських ракет X-55, яку 17 листопада збили над Києвом, замість бойової частини було "прикручено" блок, який є імітатором ядерної боєголовки.

 Про це повідомляє Defense Express.

"Це була крилата ракета типу Х-55, в якій взагалі не було бойової частини. Замість неї у цій рашистській ракеті було "прикручено" блок, який виступав імітатором ядерної бойової частини. Простіше кажучи – для цього удару орки взяли як мінімум одну Х-55 із свого "ядерного арсеналу", "відкрутили" з цієї ракети ядерну боєголовку і замість неї поставили пусту "болванку", і так і відстріляли по Україні. Хоча не будемо виключати, що по мірі розвитку подій таких ракет виявиться як мінімум декілька", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що це свідчить про те, що запас крилатих ракет у росіян вичерпується та добігає до показника, критичного для самого Кремля.

Водночас військовий експерт Олександр Коваленко в коментарі для ТСН.ua повідомив, що Росія зараз попри санкції може виробляти ракети авіаційного базування. Це ракети Х-101, Х-555. "Ці ракети вони можуть виробляти, в них є виробництво, але воно дуже повільне. Воно залежить від контрабанди іноземних запчастин. Коли, навіть, є все обладнання, мікросхеми, виробництво все одно не масштабне – 2-3 ракети на тиждень", - говорить він.

На думку Коваленка, найбільша небезпека найближчого часу в тому, що Росія може отримати іранські балістичні ракети і використати їх масовано по території України. "Їх не буде дуже багато, не тисячі, але в них досить потужні бойові частини. Для будь-якого ППО балістична ракета – це дуже важка мішень. Своїх ракет в Росії вже набагато менше, ніж на початку війни. Але вони в них є і вони можуть їх виробляти в невеликій кількості".  

 

 

 

Фото з відкритих джерел