Logo
19 Березня 2023, 14:17
Теги: ISW, наступи

Росіяни брешуть про успішний наступ та окупацію Бахмута - ISW

Аналітики Інституту вивчення війни не знайшли візуальних доказів тверджень росіян про окупацію низки об’єктів у Бахмуті на Донеччні. Експерти підтверджують слова олігарха Євгена Пригожина, що "вагнерівці" нібито вже за 600-700 метрів від адмінцентру міста на західному березі річки Бахмутка.

Про це повідомляють у свіжому звіті ISW, передає Типовй Франківськ.

Аналітики наголошують, що окупанти, ймовірно, зосереджуються на наступальних операціях у північній частині міста.  До слова, російкі блогери також стверджували, що триває зачистка на території заводу з обробки металів АЗОМ. Втім, жодних підтверджень цьому аналітики не знайшли.

Не знайшли доказів експерти й словам Пригожина, що наразі "вагнерівці" нібито вже за 600-700 метрів від адмінцентру Бахмута і на західному березі річки Бахмутка.

Також неправда й те, що агресорка Росія нібито окупувала 70%. За словами аналітиків, станом на 8 березня РФ займала 50% Бахмута. Втім, відтоді сили Москви значно не просунулись.

"Раніше ISW оцінювало, що бойовики Вагнера, ймовірно, здійснюють опортуністичні атаки на населені пункти, які легше захопити, на північ і північний захід від Бахмута, оскільки їх здатність досягати тактичних успіхів у самому Бахмуті зменшується. Пригожин, ймовірно, намагається представити ці дії як забезпечення безпеки флангів під час підготовки до бою", - наголошують в ISW.

 

 

 

Фото з відкритих джерел