Logo
18 Червня 2020, 09:34
Теги: пенсія

Розмір середньої пенсії в Україні зріс до 3400 гривень

Серед основних досягнень Уряду за 100 днів роботи - запровадження тримірної програми підвищення пенсій.

Про це зазначає Міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомили в пресслужбі Міністерства соціальної політики України.

Міністр підкреслила, що діяльність Уряду була спрямована на захист найбільш вразливих перед Covid-19 категорії громадян, зокрема – пенсіонерів.

По-перше, з 1 квітня 1,5 млн пенсіонерів, старших за 80 років, отримали щомісячне підвищення до пенсії у середньому розмірі 500 гривень.

Днями у Верховній Раді прийняли Закон, яким передбачається запровадження нової надбавки на догляд одиноким пенсіонерам віком 80 +, які за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду.

Розмір допомоги становитиме 40 % прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, і дорівнюватиме близько 700 гривень.

Важливо, що після підписання Закону Президентом пенсіонерам нараховуватимуться ці кошти з січня 2020 року, тобто з урахуванням періоду, який вже минув.

По-друге, 10,6 млн пенсіонерів та одержувачів соціальних допомог, розмір пенсій та виплат яким не перевищував 5 тис. гривень, отримали одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 гривень.

По-третє, для 8,4 млн пенсіонерів у травні було проіндексовано на 11 % пенсії, середній розмір підвищення склав 260 гривень.

Розмір середньої пенсії зріс до 3400 гривень.