Logo
1 Грудня 2022, 15:20

Розвідка Британії пояснила, чому атаки РФ по енергооб'єктах провальні

У британській розвідці вважають неефективною російську стратегію ударів по інфраструктурі України.

Атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України – це реалізація концепції стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей, яка є ключовим компонентом військової доктрини. Але ефективність стратегії - під сумнівом.

Про це йдеться у розвідці Міноборони Великої Британії.

За даними британської розвідки, знищення цивільної інфраструктури було прописано в російській воєнній доктрині ще кілька років тому.

"Росія передбачала, що концепція використовуватиме ракети великої дальності для завдання ударів по критично важливій національній інфраструктурі ворожої держави, а не по її збройних силах, щоб деморалізувати населення і зрештою змусити лідерів держави капітулювати. Удари Росії продовжують викликати перебої з електроенергією, що призводить до невиборчих масових гуманітарних проблем по всій Україні", – йдеться у повідомленні.

Однак британська розвідка ставить під сумнів ефективність цієї стратегії, оскільки Росія вже витратила більшу частину необхідних для цього ракет.

Крім того, матеріальний та психологічний ефект від цих атак, ймовірно, менший, ніж якби вони проводились у початковий період повномасштабної війни.

 

 

 

Фото з відкритих джерел