Logo
29 Липня 2015, 12:17

Румунські інструктори тренуватимуть івано-франківських нацгвардійців (ФОТО)

На базі Івано-Франківського полку Національної гвардії триває спільний проект з жандармерією Румунії «Зміцнення інституційної спроможності Національної гвардії України».

1

Про це повідомляє прес-служба Національної гвардії.

За минулий тиждень представники жандармерії ознайомили гвардійців з історією створення, структурою та завданнями, які покладені на гірські підрозділи Румунії. Також, іноземні фахівці розповіли про особливості відбору особового складу та його матеріально-технічне забезпечення.

«Саме ця військова частина була вибрана не випадково для участі в цьому проекті, – розповідає полковник Сергій Скрипнюк. - Її географічне розташування найближче до санаторно-курортних зон та місць гірськолижного туризму на Прикарпатті. Тому створення гірського підрозділу в цій місцевості було б доречним».

Делегація провела офіційні зустрічі з представниками місцевих органів влади, представивши європейську концепцію безпеки та порятунку туристів в гірській місцевості, та заручилися їх підтримкою. Програма охоплює порядок охорони громадського порядку на гірськолижному курорті, надання першої медичної допомоги та евакуація постраждалих з важкодоступних районів, а також надання допомоги мешканцям під час природних катаклізмів.

Українські та румунські військовики ознайомились з найбільшим, найсучаснішим та швидкозростаючим гірськолижним курортом в Україні - Буковель. Оглянувши інфраструктуру, закордонні спеціалісти висунули своє бачення організації елементів служби.

«Присутність підрозділу Національної гвардії, який буде здатен забезпечити весь спектр безпеки у нашому краї, значно підвищить міжнародний імідж України в туристичній сфері», – запевнив мер Яремче.

Румунські спеціалісти і надалі будуть проводити підготовку нацгвардійців і по завершенню курсів видадуть сертифікати світового рівня.

Своїми враженнями від роботи з українськими силовиками поділився начальник центру гірської підготовки жандармерії Румунії полковник Валентин Миря: «Хочу подякувати керівництву Національної гвардії України за можливість проведення цього спільного проекту. Хлопці впевнені в собі, і вони бажають навчатись. Вражений вашою співпрацею з органами самоврядування. Національна гвардія має велику підтримку у місцевого населення і це дуже добре. Щодо створення гірського підрозділу, зі своєї сторони ми всіляко будемо допомагати в його створенні».

2

3

4

5