Logo
19 Липня 2023, 18:41

Руслан Савчук: на Прикарпатті розпочалася кампанія з вакцинації проти кору

17 липня в Україні стартувала загальнонаціональна catch-up кампанія з імунізації проти кору.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив генеральний директор ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України», головний державний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук.

"В області, як і загалом по країні, маємо недостатній рівень охоплення профілактичними щепленнями проти кору. Як показує досвід, така ситуація може стати причиною спалаху кору під завершення 2023-го, або впродовж 2024 року. Щоб мінімізувати ці ризики на державному рівні було прийнято рішення провести catch-up кампанію з вакцинації", - зазначив Руслан Савчук.

Своєю чергою начальниця відділу імунопрофілактики ДУ "Івано-франківський ОЦКПХ МОЗ" Марта Локатир розповіла, що вакцина уже є в медзакладах області.

"Івано-Франківській області надано 36 060 доз вакцини. Пройти імунізацію діти мають у віці 1 та 6 років. Дітям, старшим 6 років, які не мають жодного щеплення, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця. У першу чергу щеплення потребують діти з бронхіальною астмою, цукровим діабетом, муковісцидозом, онкологією, серцево-судинними та іншими хронічними захворюваннями", - розповіла медик.

Проведення вакцинації планується у пунктах щеплення закладів охорони здоров’я, у центрах вакцинації населення і мобільними бригадами.

"На сьогодні спалаху як такого немає, але він прогнозується кожні 5-6 років. Востаннє спалах кору був у 2018 році. Найчастіше на кір хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, заразитися може і дорослий. Перші тривожні ознаки недуги: людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являються нежить та кашель, а також підвищується температура тіла. Вірус кору небезпечний тим, що ускладнення після хвороби можуть бути ще більш небезпечними за саму недугу. Інфекція сильно знижує імунітет, організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції", - акцентувала експерт з питань дитячої імунології ДОЗ Галина Бенько.

Варто відзначити, що вірус дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу, вона вже поширює інфекцію. Інкубаційний період триває від 7 до 17 днів.