Logo
10 Жовтня 2023, 10:05

Руслан Савчук очолив Всеукраїнську асоціацію фахівців з громадського здоров’я

5-6 жовтня в Ужгороді відбулась Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Розвиток системи громадського здоров’я України в умовах війни та післявоєнної відбудови».

Про успіхи, виклики та майбутні пріоритети і напрями розвитку системи громадського здоров’я розповів заступник Міністра охорони здоров’я – Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Цьогоріч ми вперше презентуємо механізми розвитку системи громадського здоров’я. Вкрай важливо обговорити те, яким чином вона має розвиватися, як нам забезпечувати міжсекторальну співпрацю з іншими гілками влади, з представниками громад. – зазначив Ігор Кузін. – Наше завдання – докласти максимальних зусиль, щоб система громадського здоров’я працювала на захист населення України».

Учасники засідання обговорили основні новації Закону «Про систему громадського здоров’я», вплив війни на медичну галузь, біозахит та біобезпеку, ключаву роль підходу «Єдине здоров’я» (One health), створення сучасної системи кризової комунікації у сфері громадського здоров’я.

Головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області, генеральний директор ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» Руслан Савчук презентував Всеукраїнську асоціацію фахівців з громадського здоров’я.

«Нещодавно ініціював створення та очолив Всеукраїнську асоціацію фахівців з громадського здоров’я, яку презентував учасникам конференції. Ми заснували її, щоб реалізувати ідеї, плани, задуми, які допоможуть вирішувати проблемні питання системи громадського здоров’я. Станемо ефективним майданчиком для налагодження взаємодії та обміну досвідом фахівців з громадського здоров’я з різних секторів: практичного, громадського, науково-освітнього. Ми будемо провідником в Україні найновішого міжнародного досвіду з питань розбудови громадського здоров’я та надійним партнером для органів державної влади, місцевого самоврядування, територіальних громад, підприємств, установ та організацій. – розповів Руслан Савчук. – Щиро вдячний проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що виконується організацією ПАКТ у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я за підтримку в реалізації цієї ініціативи».

За його словами, Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров’я у своїх лавах об’єднає професіоналів галузі, які запроваджуватимуть в Україні найкращі досягнення європейських країн.

«Провів ділові зустрічі з представниками асоціацій фахівців з громадського здоров'я США, Швейцарії, та в онлайн режимі з Німецькими колегами. Також ведемо перемовини про навчання фахівців у сфері громадського здоров’я - у країнах - партнерах. Це тільки окремі приклади того, що зроблено і буде зроблено в найближчий період для основної мети – поліпшення якості системи громадського здоров’я в Україні», - резюмував Руслан Савчук.