Logo
8 Серпня 2023, 14:21

Руслан Савчук: пандемія COVID-19 навчила нас готуватися до критичних ситуацій заздалегідь

Таку думку висловив головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області під час відкриття семінарів з вивчення досвіду готовності до надзвичайних ситуацій та реагування на епідемію COVID-19 на регіональному рівні в Україні.

«Пандемія стала викликом для всього світу. Система охорони здоровʼя навіть найрозвиненіших країн на перших етапах не справлялася, а рішення, які приймалися, не давали потрібного результату. Пандемія COVID-19 навчила нас готуватися до критичних ситуацій заздалегідь. Важливо, що сьогодні ми обговорюємо найкритичніші виклики, які були, рішення, які приймалися. Потрібно заздалегідь мати напрацьовані алгоритми,як потрібно діяти на випадок критичних ситуацій у майбутньому», - зазначив Руслан Савчук.

Слід відзначити, що впродовж трьох днів учасники семінарів проводитимуть якісний аналіз дій, вжитих для реагування на реальну подію, з метою виявлення найкращих практик, уроків і прогалин у реагуванні. 

Семінари проводяться за методологією AFTER-ACTION REVIEW (AAR) з ініціативи Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоровʼя України за підтримки USAID та PACT.