Logo
2 Жовтня 2023, 13:10

Руслан Савчук: під час акції «День здоров'я» в Івано-Франківську надали близько тисячі медичних послуг

В рамках відзначення Всесвітнього дня серця на Вічевому майдані Івано-Франківська відбулась акція «День здоров'я». Про це йдеться на офіційній сторінці головного державного санітарного лікаря області Руслана Савчука.

Вдалося залучити до заходу заклади охорони здоров’я та вдало прокомунікувати з громадськістю.

Під час акції перевірили стан свого здоров'я понад півтисячі містян та гостей обласного центру.

З метою профілактики та можливості раннього виявлення серцево-судинних захворювань учасники заходу зробили електрокардіограму з розшифруванням та отримали кваліфіковану консультацію кардіолога.  

Також, мобільні бригади працювали в медичному автобусі. Бажаючі вакцинувались від COVID-19, дифтерії та правцю.  

Чимало громадян звернулись за консультацією до вузькопрофільних спеціалістів, зокрема, офтальмолога, дерматолога, психолога, сімейного лікаря та соціальних працівників. Проводились обстеження на пересувному флюорографі. 

Окрім цього були доступні експрес-тестування на вміст рівнів цукру та холестерину в крові. Фахівці проводили вимірювання артеріального тиску та антропометричних даних. Надавали консультації щодо дотримання здорового способу життя, шкоди тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.  

"Дві бригади фахівців КНП "Обласний клінічний центр ЕМД та МК Івано-Франківської обласної ради" (Мирон Матейко) проводили електрокардіограму, ознайомили містян з трьома різними приладами для автоматичної компресії грудної клітки, показали роботу дефібриляторів, які дають можливість перезавантажити серце, зробити моніторинг ритму серцевих скорочень. Розказали які засоби для надання екстреної медичної допомоги мають бригади. Також провели майстер-клас з надання домедичної допомоги", - йдеться в повідомленні.

Вперше з нами співпрацював Центр сучасної офтальмології (Ігор Волощук), фахівці якого перевіряли зір та консультували франківців.  

Лікарі КНП "Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги" (Ольга Савчук Заклад Медичний) спільно із фахівцями Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб проводили вакцинацію та тестування.  

В пересувному флюорографі від Центр-легеневих Захворювань (Ігор Рудко) робили флюорографію легень.  

За сприяння Управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради (Alla Vatseba) ще одна бригада медиків проводила електрокардіограму. 

За підтримки Міністерство охорони здоров'я України (Віктор Ляшко) медицина Прикарпаття постійно поліпшує матеріально-технічну базу, що дозволяє надавати послуги громадянам якісніше й оперативніше, а подібні акції реально наближають їх до громадян.