Logo
30 Серпня 2019, 14:03
Теги: хабар, СБУ

СБУ затримала прикарпатського рибінспектора, який вимагав хабар

Механізм систематичного отримання хабарів організував головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Управління Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області.

Про це повідомляє Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, пише Типовий Франківськ.

Оперативники спецслужби задокументували, що держслужбовець вимагав гроші від підприємців, які законно здійснювали вилов риби на водоймах області. Інспектор також прикривав незаконну діяльність рибалок, які діяли без необхідних дозвільних документів. СБУ задокументувала декілька фактів вимагання чиновником хабарів від підприємців.

Встановлено, що посадовець, зокрема, встановив своєрідну «абонплату» за вилов риби – дві тисячі гривень з комерсанта. Незаконний прибуток зловмисника стартував від тридцяти тисяч гривень щомісяця. Чесним підприємцям, які відмовлялися платити корупційне мито, службовець створював штучні перешкоди у діяльності.

Правоохоронці затримали держінспектора неподалік його дому згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу під час отримання хабаря від одного із комерсантів. Попередні «транші» посадовець отримував через посередника.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України тривають невідкладні слідчі дії.

Заходи з викриття зловмисника здійснювалися спільно з територіальним управлінням ДБР у місті Львові за процесуального керівництва прокуратури області.