Logo
2 Листопада 2021, 17:42

Село-привид: місце у Карпатах, де практично немає людей

Село-привид у Гринявських горах - це Стовпні. Воно милує око своїми краєвидами та стародавніми хатками, їх тут справді багато, проте не так як у людей, адже їх у селі практично немає.

Йдеться на каналі Гуцулендія.

У селі живе тільки один дідусь Юрій, якого мандрівники знайшли. Він старожил, якому  вже за вісімдесят. Попри це, він ще тримає двадцять овець та живе як справжній ґазда.

З огляду на таку ситуацію, через декілька років у поселенні Стовпні, Верховинського району, може вже й ніхто не жити. Але місця і справді колоритні, де можна відпочити тілом, душею та розумом.

Великий масив Чорногори видно, як на долоні, наближений вигляд Чорногірського масиву, як з Бистреця чи Дземброні. Село в горах на висоті 1100 і більше метрів між селами Пробійнівка, Гринява та Яблуниця. Дорога сюди є тільки для підготовлених джипів.

У цій місцевості, дорога і є вирішальним фактором.  Якби зробили дорогу, то люди змогли б жити тут набагато цивілізованіше. А так, до найближчого магазину потрібно йти дві-три години. Власне, у дідусів це займає і цілий день на коні. Але з іншої сторони, якщо зроблять дорогу, то може зникнути вся та автентика, яка ще залишилась в цьому прекрасному селі. 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване