Сьогодні наш кореспондент поспілкувався із депутатом Івано-Франківської міської ради, заступником голови бюджетної комісії Сергієм Палійчуком, який у місцевій раді представляє команду Петра Порошенка «Європейська Солідарність».
Тепер, напередодні виборів, у місті з’явилося безліч кандидатів від найрізноманітніших партій, які наперебій обіцяють вирішення проблем, які є у різних сферах нашого життя. Ми ж для розмови обрали чинного депутата, який вже 15 років займається підприємницькою діяльністю, і став доволі успішним бізнесменом й управлінцем. Сьогодні ми запитаємо Сергія Палійчука про його бачення вирішення найнагальніших проблем, які нашому місту доведеться вирішувати у першу чергу, у зв’язку із його масштабним розширенням.
Доброго дня, пане Сергію, наразі Ви є діючим депутатом міської ради від партії «Європейська Солідарність», яку очолює п’ятий Президент України Петро Порошенко. Але як нам стало відомо із численних публікацій у місцевих ЗМІ, Ви знову балотуватиметися до міської ради, цього разу вже новоствореної Івано-Франківської ОТГ. Розкажіть нам про це.
Доброго дня, так я дійсно вирішив вдруге обиратися до міської ради, адже маю ще деякі незакінчені справи на своєму «рідному окрузі» №22, де мене вперше обрали депутатом. Це і закінчення раніше розпочатого ремонту вулиці Вербицького та прилеглих до неї вулиць та спорудження там дощової каналізації. Це і допомога мешканцям деяких багатоповерхівок у створенні ОСББ та їхнє відключення від централізованого опалення.Тепер ще додалися проблеми із ремонтом ліцею №19.
Цього року, я як і минулого разу, балотуватимуся від тієї ж партії, яку обрав 5 років тому. Адже люди, які проголосували за мене у 2015 році, віддавали свій голос враховуючи і той факт, що я член команди Петра Порошенка, якого по праву можна назвати найуспішнішим Президентом в українській історії. Адже саме він відродив Українське Військо, економіку держави, з Україною врешті почали рахуватися на міжнародній арені. Він доклав чимало зусиль до відновлення української культури, утвердження мови, відродження нашого кіноматографу. До речі саме під його впливом я долучився до фінансування українського фільму «Черкаси» про буремні події 2014 року. Та найголовніше, що він зробив для місцевих громад, як ото місто Івано-Франківськ – запровадив децентралізацію.
Мабуть для мешканців усіх без винятку регіонів, це є найвідчутнішим моментом за час його керівництва державою.
Скажу Вам, як член бюджетної комісії, що на початку нашої нинішньої каденції, бюджет Івано-Франківська складав 600 мільйонів гривень. І кожен попередній міський голова мусів їздити «на уклін» до Києва, щоб випросити кошти на ті чи інші проблеми. У 2019 році, бюджет розвитку Івано-Франківська складав уже 3,5 мільярди гривень (а це близько 12 мільярдів гривень за 4 роки), що дало змогу робити у нашому місті ремонти, закуповувати комунальний транспорт, медичне обладнання та розпочати будівництво мосту. То ж ті позитивні зміни, які сталися із нашим містом (та й іншими містами) упродовж останніх років, не є заслугою тієї чи іншої політичної сили на місцях, а виключно заслуга Порошенка та партії «Європейська Солідарність», яка на парламентському рівні підтримала цю ініціативу.
Які питання ви плануєте вирішувати у першу чергу у наступній каденції, якщо Вас оберуть знову депутатом міської ради? Що наразі є найважливішим?
Тільки місяць тому, ТВК затвердило новий поділ округів у місті Івано-Франківську. Тепер замість традиційних 42 округів, місто отримає лише 6. Хоч його територія збільшиться на площу 19 новоприєднаних сіл, але кількість депутатів залишиться не змінною – 42 обранці.
Серед цих 19 сіл, сім сіл припадає на мій новий округ. Це села Хриплин, Микитинці, Угорники, Підпечери, Підлужжя, Узин та Добровляни. Окрім того, до мого нового округу, який збільшився приблизно у понад 10 разів, входять також і три великі спальні мікрорайони нашого міста. Це Івана Павла ІІ, Хоткевича та «Майзлі».
І якщо по міських мікрорайонах проблематика для нас є вже вивченою і зрозумілою, а це насамперед проблеми старого житлового фонду (утеплення фасадів, відключення від централізованого опалення, заміна внутрішньобудинкових мереж, ремонти дахів та інше), то проблематику новоприєднаних сіл ми змушені вивчати наново.
Під час знайомства із новими межами округу (а саме із селами), ми відразу побачили дисбаланс бідних та заможних сіл. Так Микитинці і Хриплин, села які розміщенні у передмісті Франківська, і на території яких розташовані великі промислові підприємства, не мають таких гострих соціально-економічних проблем, як до прикладу села Узин та Добровляни. Микитинці та Хриплин зараз в судах оспорюють свій, як на їхню думку, примусовий процес входження до складу Івано-Франківської ОТГ. Адже завдяки «порошенковій децентралізації» вони отримали чималі бюджети, які їм повністю дозволяли не бідно жити, проводити ремонти доріг та споруджувати нові елементи інфраструктури. Зараз ж їхні доходи поглине бюджет міста.
Зовсім інша ситуація із Узином та Добровлянами. Адже ці села є повністю дотаційними. Там не має доріг, елементи інфраструктури є зношеними та застарілими. І це проблематика не тільки мого виборчого округу №6. Вона відчуватиметься і по інших округах.
У разі мого повторного обрання я планую найпершу увагу зосередити на відновленні доріг до таких сіл як Підлужжя, Узин, Добровляни та Підпечери. Адже без нормальних доріг, ми не зможемо запустити туди великогабаритний комунальний транспорт. А транспорт – це і доїзд вчителів, медиків, в решті і жителів Івано-Франківська, які зможуть приїжджати сюди на вихідні і сприяти розвитку зеленого туризму.
У зворотному напрямку громадський транспорт – це важлива артерія, щоб мешканці новоприєднаних сіл могли комфортно та вчасно діставатися до своїх робочих місць, адже чимало з них працюють саме в місті Івано-Франківську чи у франківській промзоні.
Якщо нам вдасться зробити такі найголовніші речі, то ми запросто зможемо залучати до роботи у місцевих амбулаторіях та ФАПах кваліфікованих медичних працівників, освітяни з більшим бажанням їхатимуть працювати у село, що підніме рівень освіти. Також завдяки цьому ми зможемо стимулювати створення нових робочих місць вже у самих новоприєднаних селах.
Це дасть значний поштовх на відродження цих сіл та зупинить виїзд людей на проживання до Івано-Франківська чи закордон, що значно покращить демографічну ситуацію.
Пане Сергію, а чому виборець має віддати свій голос саме за Вас і вашу політичну команду «Європейської Солідарності»?
Дякую за запитання. Вже і не знав чи Ви запитаєте (сміється).
Перш за все хочу сказати, що я балотуватимуся від «Європейської Слідарності» Петра Порошенка до міської ради Івано-Франківської ОТГ по виборчому окрузі №6. Як я вже казав раніше, це мікрорайони Івана Павла ІІ, Хоткевича, «Майзлі» та сім довколишніх сіл – Хриплин, Микитинці, Угорники, Підпечери, Підлужжя, Узин та Добровляни. У виборчому бюлетені ми будемо під №5.
Я ж у списку партії, по виборчому окрузі №6 буду під номером 1. То ж якщо виборцю подобається моя програма та моя робота то у бюлетені з виборів депутатів Івано-Франківської міськради (світло-жовтий бюлетень) він має поставити позначку біля нашої партії «Європеська Солідарність» №5, яку по загальноміському окрузі очолює наш однопартієць науковець і кандидат юридичних наук Олексій Петечел. Далі у віконечку-трафареті людина має вписати число 01 (мій порядковий номер у списку партії на окрузі). Так само він може обрати й інших кандидатів, які йому до вподоби. Але це він може зробити тільки з однією партією і одним кандидатом від цієї партії, інакше його бюлетень буде не дійсним.
Щодо підтримки нашої партії виборцями. Як я вже говорив, завдяки децентралізації, яку запровадив Петро Порошенко, бюджет нашого міста складав 3,5 мільярди гривень. На жаль у 2020 році нова влада забрала у нас 1 мільярд гривень А це дуже великі кошти. Це ремонти доріг та дворів, будівництво мосту, будівництво садків та шкіл. Але «Європейська Солідарність» це єдина політична сила, яка на усіх рівнях говорить про захист децентралізації – ми відстоюємо те, щоб кошти місцевих платників податків залишалися на місцях і ми самі могли ними розпоряджатися. Окрім того, у нас є потужна фракція національно-демократичного спрямування, яка у парламенті, яка відстоює не тільки питання децентралізації, але й питання національно-державного значення.
Тому підтримуючи тільки «Європейську Солідарність», виборець робить свідомий національний вибір, який допоможе нам у майбутньому і надалі розвивати нашу державу у проєвропейському руслі , а також дозволить розвивати наші громади на місцях.