Logo

Сесія облради: чи виконали план по ремонту доріг області в 2021 році

Як уже повідомляв "Типовий Франківськ", сьогодні, 24 грудня, в Івано-Франківську відбувається II пленарне засідання одинадцятої сесії обласної ради VIII демократичного скликання.

photo-2021-12-24-10-26-15

На II засідання винесли понад 22 питання. Серед яких, заслухали звіт про виконання плану державного підприємства “Дороги Прикарпаття” за 2021 рік.

Звіт щодо діяльності державного підприємства «Дороги Прикарпаття» із трибуни зачитав виконувач обов'язків директора ДП «Дороги Прикарпаття» Роман Сілецький.

Державне підприємство  «Дороги Прикарпаття» засноване на державній власності та належить до сфери управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Підприємство є неприбутковою організацією та одержує бюджетні кошти, що спрямовуються на розвиток та утримання мереж автомобільних доріг загального користування місцевого значення Івано-Франківської області, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області.

На 2021 рік з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту й утримання автомобільних доріг Івано-Франківської області передбачено обсяг субвенції в розмірі понад 500 мільйонів гривень з яких більш як 127 мільйонів гривень на експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт та 377 мільйонів гривень — на капітальний ремонт.

Станом на 22 листопада 2021 з державного бюджету на рахунок ДП «Дороги Прикарпаття» для проведення оплат виконаних робіт надійшло 91.09% від передбачених.

Протягом звітного року, в межах експлуатаційного утримання, підрядною організацією ТОВ «БМБУД» проводилися та проводяться роботи з аварійного ремонту доріг по ліквідації ямковості.

Стосовно капітального ремонту доріг місцевого значення станом на 22 листопада 2021  укладено 27 договорів з підрядними організаціями для проведення ремонтних робіт на об'єктах, по яких завершено процедури закупівель. На 19 об'єктах, в межах бюджетних призначень, завершено ремонтні роботи в результаті яких фактично капітально відремонтовано 51,1 км доріг із запланованих 51,92 км, що становить 98,4 % від запланованого.

Окрім цього, Роман Сілецький зазначив, що в 2021 році на баланс Укравтодору передали 244 км доріг місцевого значення: Надвірна-Бистриця, Креховичі-Дзвиняч, Тлумач-Лісна Тарновиця, Підкамінь-Княгиничі, Залуква-Боднарів, Тулуків-Хлібичин, Озеряни-Рожнів, Рожнів-Кути та ін.

На 2022 рік формуються додаткові списки для передачі близько 600 км доріг. Пріоритетними дорогами для цього є всі дороги обласного та місцевого значення, та дороги які з'єднують дві дороги державного значення і скорочують час проїзду.

Депутат Івано-Франківської обласної ради від політичної партії «Платформа Громад», голова постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку Івано-Франківської обласної ради Тарас Виноградник, поцікавився чому досі не розпочався ремонт дороги Богородчани-Ланчин, хоча на неї був оголошений тендер, який пізніше скасували.

На що виконувач обов'язків директора ДП «Дороги Прикарпаття» заявив, що особисто скасував усі великі тендери, тому що такі тендери ніколи не будуть завершені.

"Якщо мої колеги говорили про дороги які потрібні для туризму, то дорога  Богородчани-Ланчин потрібна Переріслянській територіальній громаді, щоб вижити — туди навіть швидка не може доїхати. Мені було дивно чути керівника підприємства, який навіть не може відповісти чи включають дану дорогу в перелік. Повна безфаховість і непрофесіоналізм в діяльності. Людей знов дурять. Керівник навіть не знає, що громада за свої кошти виробила проєктно-кошторисну документацію, а керівник особисто скасовує тендери. Не можна так підходити до людей", - зазначив Тарас Виноградник.

Депутати в сесійній залі підтримали цю заяву і закликали взяти дорогу  Богородчани-Ланчин в державну власність, щоб розпочати її ремонт.