Logo
17 Грудня 2021, 12:06

Депутати обласної ради звернулись із проханням присвоїти громадянство України бійцю-добровольцю ООС/АТО

Сьогодні, на 11-ій сесії Івано-Франківської обласної ради розглянули питання  про присвоєння громадянства України бійцю-добровольцю антитерористичної операції/операції об'єднаних сил на сході України Бутусіну Олегу Леонідовичу.

У жовтні цього року голова Правління громадського об'єднання Калущини учасників бойових дій (АТО) на сході України імені Романа Шухевича Олександр Соколовський звернувся до постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку.

У зверненні Соколовський закликав депутатів обласної ради прийняти звернення до Президента України з проханням невідкладного розгляду питання про прийняття до громадянства України бійця добровольця ООС/АТО сил на сході України Олега Бутусіна.

image

Бутусiн Олег Леонідович у 2014 році разом зі своєю сім'єю в кількості дев'ять дітей виїхав з країни агресора — Російської Федерації на територію України. Одразу після приїзду до України, чоловік вступив у добровольчий підрозділ «Правий сектор» у складі якого захищав суверенітет і територіальну цілісність України. Після чого йому відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» було видано «Посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту».

На теперішній момент щодо Олега Бутусіна у Росії відкрито провадження в кримінальній справі з політичних мотивів.

Станом на сьогодні чоловік є бійцем Збройних Сил України.

Статтею 25 Конституції України визначено, що громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій держав. Олег Бутусiн неодноразово звертався до Державної міграційної служби України щодо розгляду питання прийняття його до громадянства України, однак отримував відмови, у зв'язку із відсутність паспорта громадянина Російської Федерації та неможливості пред'явлення довідки про відсутність судимості.

photo-2021-12-17-11-50-56 photo-2021-12-17-11-51-40 photo-2021-12-17-11-52-26 photo-2021-12-17-11-52-58

 

DSC08074

Депутати Івано-Франківської обласної ради, висловили свою чітку позицію, що особа, яка захищала чи захищає суверенітет і територіальну цілісність України, не може бути видана будь-якій іншій державі, що передбачено Конституцією України.
Тому, вони надіслали звернення до президента України з прохання розглянути це питання.

З проханням розглянути це питання на сесії виступив депутат Івано-Франківської обласної ради від політичної партії «Платформа Громад», голова постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку Івано-Франківської обласної ради Тарас Виноградник.

За дане звернення проголосували 65 депутатів з сесійної зали. Рішення прийнято!