Logo
13 Грудня 2017, 12:10

Шахраї з Івано-Франківська обдурили компанію Hyundai та низку українських банків на $30 млн

Міжнародна компанія Hyundai Corporation, Укрсоцбанк і низка українських банків зазнали збитків на 30 млн доларів від шахрайської схеми компанії "Рона", зареєстрованої в Івано-Франківську.

бакси

Про це повідомляється в спільному прес-релізі Укрсоцбанку і Hyundai Corporation.

"Зокрема, завдано шкоди міжнародній компанії Hyundai Corporation на суми 6,6 млн дол. і 1,2 млн євро, ПАТ "Укрсоцбанк" на суму 6 млн дол. Також постраждали державні та комерційні банки на загальну суму 11 млн дол. і 110 млн грн", повідомляє Zaxid.net з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з ним, співзасновники "Рони" шахрайським шляхом за підробленими документами отримували кредити в фінансових установах на значні суми. Суть схеми в тому, що "Рона" оформляла кредити і міжнародні контракти на поставку товару, а поручителями за кредитами виступали компанії, які надавали під заставу об'єкти нерухомості, що існують тільки "на папері" і зареєстровані в державному реєстрі нерухомості за підробленими документами. При виїзді співробітників банку на огляд застави шахраї розміщували табличку з потрібною адресою застави. При цьому Оціночна компанія "Нексія ДК. Оціночні послуги" в особі директора Євгена Лупака проводила оцінку об'єктів і надавала недостовірні дані замовникам.

Як повідомив на прес-конференції у вівторок виконувач обов'язків голови правління Укрсоцбанку Ростислав Матяш, від шахрайської схеми, крім Hyundai Corporation та вже згаданого банку, постраждали ще три банки.

З його слів, після того, як Укрсоцбанк почав працювати з цим кредитом як з проблемним боргом, з'ясувалося, що об'єкта нерухомості не існує. Банк звернувся в правоохоронні органи і очікує якнайшвидшого об'єктивного розгляду цієї справи, сказав банкір.

У свою чергу віце-президент і голова юридичного департаменту Hyundai Corporation Йо Енг-Чан(Yeo Young-Chan) повідомив, що Hyundai Corporation почала поставляти компанії "Рона" полімерну сировину в 2013 році. У 2015 році компанії "Рона", маючи заборгованість перед Hyundai Corporation близько 5 млн дол., отримала товарний кредит на суму близько 3 млн дол. Кошти не були повернуті, і в березні цього року Hyundai Corporation звернулася в правоохоронні органи в Івано-Франківську, проте розслідування не проводилось. У серпні Hyundai Corporation за підтримки посла Кореї в Україні ініціювала зустріч з генеральним прокурором України, на якій просила забезпечити об'єктивне розслідування справи, зокрема шляхом її передачі до головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, що і сталося кілька тижнів тому.

Зі слів представників постраждалих компаній, в жовтні відбувся суд з вибору запобіжного заходу для співзасновника "Рони", йому обрали домашній арешт.

Зазначимо також, що в липні в Івано-Франківську скоїв самогубство бізнесмен Ігор Куліковський, компанія якого – ТОВ "КГД-БУД" – виступила майновим поручителем на виконання боргових зобов’язань, відповідно до угоди, укладеної між державним Укрексімбанком та ТОВ "Компанія Рона".