Logo
30 Липня 2019, 17:47

Що носили 100 років тому: у Львові відкрили виставку рідкісних гуцульських вбрань

Про модні віяння гуцулів із Косівщини розповідають в унікальній мистецькій виставці у Львові. Фахівці відтворили народні коралі, полотно та елементи вишивок. Що носили гуцульські модниці 100 років тому – читайте далі.

Виставка, що відкрилася у Львові, не про традиційний одяг, а про те, як народний стрій гуцули осучаснювали модними віяннями, пише 24 канал.

Працівники Косівського музею ходили селами навколо міста і розпитували старших про одяг їхньої молодості. За розповідями відтворили строї. 

"За основу ми взяли вінок 50-х років, який нам показала одна бабуся. Інша бабуся колись займалася шиттям таких вінків і розповіла, показала техніку, як це робиться. Це квіти виготовлені з паперу, які потім опускаються у віск", – сказала завідувачка Косівського музею народного мистецтва Гуцульщини Вікторія Яремин.

Вікторія зауважила, що характерною деталлю жіночого одягу у наших селах були сорочки-рукавівки, так їх називали, бо у таких сорочках весь рукав був покритий вишивкою.

Співробітниця Педагогічного музею Кіра Степанович заявила, що цей проект насправді унікальний, адже це перша на території України спроба адаптувати етнографію для відвідувачів з тяжкими порушеннями зору.

Вдалося відтворити все до найменших деталей: народні коралі, полотно та елементи вишивок. Аби незрячому було зрозуміліше, як виглядає шов і орнамент, його намалювали у збільшеному масштабі 3D ручкою. Проект залишиться у Львові до кінця літа, а після того його повезуть у Краматорськ.