Logo
13 Листопада 2020, 16:55
Теги: карантин

Що прикарпатці думають про "карантин вихідного дня"

Пандемія коронавірусної інфекції змусила країни світу вводидити локдаун. Загострилась ситуація й в Україні, за останній тиждень число хворих зросло до майже 12 тисяч за добу.

Через це Уряд прийняв рішення запровадити жорсткіші карантинні обмеження. Уже із суботи, 14 листопада в Україні починають діяти нові карантинні обмеження і "карантин вихідного дня".

Більша частина людей негативно сприйняла таке рішення Уряду, вважають, "карантин вихідного дня" дасть набагато більше "мінусових" результатів, ніж працюватиме над зниженням захворюваності.

На жаль, наслідки таких обмежень неминучі -  малий бізнес збанкрутує, люди залишаться без роботи та коштів, пише Типовий Франківськ.

Бізнес, особливо той, що вимушений буде закритися на вихідних або працювати за певних обмежень, не в захваті від дій Уряду. Якщо певні заклади відкриті в робочі дні, п'ять днів на тиждень, то закривати їх або обмежувати їхню роботу в два вихідні дні немає сенсу – в цьому немає жодної логіки.

"Карантин вихідного дня" - це тільки український Уряд міг до такого додуматися. Головне, що такий карантин нічого не вирішує, але всіх злить. Такий карантин не тільки не зупинить поширення вірусу, а скоріше всього його пришвидшить. Люди просто будуть зустрічатися в інші дні, і при тому - частіше! Тому, бережіть себе і своїх ближніх, бо український уряд точного цього не буде робити", - написав на своїй сторінці у Фейсбук науковець та економіст Роман Шеремета.

Напередодні представники ресторанного бізнесу, індустрії розваг і торгівлі влаштували під будівлею уряду мітинг з вимогою не вводити "вибірковий карантин", адже вони впевнені - їм держава не допоможе.

"Ввести “карантин вихідного дня” можна, а побудувати систему компенсацій підприємцям не пробували?!", - прокоментував таке рішення колишній голова правління ПриватБанку Грузії Богдан Лесюк.

Весняний локдаун вдарив не тільки по економіці держави в цілому, це торкнулося чи не кожного. Прикарпатці продовжують перейматися подальшим загостренням кризи. 

"Напевно я буду сприйнятий не всіма. Напевно хтось скаже, що можливий конфлікт інтересів. Але я все одно напишу. Я проти карантину вихідного дня, де одним можна, а іншим ні. Я підтримую рестораторів Франківська та людей, які роками професійно робили свою справу та годували нас якісно і смачно. Я підписав звернення на Кабмін щодо недопустимості такого рішення. Я за свідомий підхід та за комплексні рішення. На жаль, мене та інших не почули. Але ті, кому не все одно, готові підставити своє плече. Я серед них", - відгукнувся народний депутат Ігор Фріс.

Відома франківська мережа "23 ресторани" також гостро сприйняла таке рішення уряду і буде приймати відвідувачів на вихідних.

«Ми не погоджуємось з таким рішенням. Вважаємо, що ці міри можуть хіба збільшити кількість безробітних і ніяк не допоможуть у боротьбі з вірусом», – йдеться у повідомленні.

До мережі “23 ресторани” входять “Urban Space 100”, “Manufactura”, “Delikacia”, “Fabbrica”, “PromBar”, “Promfood”. Більше того, це спільне рішення рестораторів і працюватимуть також багато інших закладів.

Нагадаємо, карантин буде діяти в суботу-неділю три найближчі тижні: з 14 листопада до 30 листопада. Не виключено, що його буде продовжено.