По суті, дитина не боїться самої темряви в своїй кімнаті. Великі побоювання у неї викликає те, що знаходиться в приміщенні після того, як гасне світло. Її звична дитяча, наповнена іграшками, з яскравими красивими шпалерами, з приходом темряви в уяві дитини наповнюється чудовиськами і монстрами.
І як правило, в цій ситуації абсолютно марно говорити малюкові, що тут нема чого боятися, або дорікати йому в чомусь. Страх в даній ситуації не має статі та віку, абсолютно нелогічний для дорослого, але абсолютно реальний, і з цим треба рахуватися.
Дитячий психолог підготував декілька порад, що робити батькам в такій ситуації
• Сочатку спокійно поговоріть з дитиною. Створіть сприятливу доброзичливу атмосферу, щоб малюк виявив бажання поділитися з вами своїми «бідами». З'ясуйте, чого саме або кого він боїться, і чим викликані такі страхи.
• Слідкуйте за тим, які програми ваше дитя дивиться по телевізору, або на які сайти він заходить в інтернеті. Фільтруйте контент ‒ в даному випадку не повинно бути місця для кривавих сцен або сюжетів з монстрами і чудовиськами.
• Відстежуйте свою промову і розмови домашніх ‒ не потрібно проявляти агресії по відношенню до малюка ‒ навіть в ігровому форматі. Тим більше, не можна лякати його приходом Бабая, або іншого негативного персонажа, якщо дитина не буде слухатися, їсти кашу та інше.
• Запропонуйте дитині досліджувати разом з нею темну кімнату, щоб вона змогла переконатися, що там не живе ніхто сторонній, а під ліжком немає страшних чудовиськ. Увімкніть розсіяне світло, і попросіть малюка заглянути в кутки, відкрийте шафу, розберіть іграшки.
• Знайдіть «охоронця». Це може бути велика м'яка іграшка, або будь-який інший оберіг, який буде «захищати» малюка від його страхів.
• Запишіть дитину в басейн або на будь-яку секцію, яку потрібно відвідувати у вечірні години ‒ так дитина поступово зможе побороти свою фобію.
Якщо це не допоможе, можна звернутись до дитячого психолога.
Фото з відкритих джерел ілюстроване