Дисбактеріоз зазвичай не самостійна хвороба, а прояв інших захворювань і розбалансування в організмі. При впливі зовнішніх факторів склад мікроорганізмів може змінитися: корисних бактерій стає менше, а шкідливих більше. Такий стан і називається дисбактеріоз. Цей стан може супроводжувати гастрит, панкреатит та інші хвороби органів травлення.
Найбільш частою причиною дисбактеріозу є необґрунтоване лікування або зловживання антибактеріальними препаратами (антибіотики, сульфаніламіди і т.д.), пояснюють у Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Ще одна причина дисбактеріозу – порушення харчування. Це може бути й одноманітна їжа, зловживання жирними або солодким, а також експерименти над собою: голодування, уринотерапія, кефірна дієта, яблучні дні, бананові тижні. Також це можуть бути перенесені кишкові інфекції (дизентерія, сальмонельоз); захворювання органів травлення (гастрит, виразкова хвороба шлунка та кишківник, панкреатит, жовчокам’яна хвороба), тощо. Найчастіше він виникає у дітей.
Запідозрити дисбактеріоз можна при наявності таких симптомів: здуття живота, часті проноси або запори, кишкові кольки, поганий апетит, нудота, алергічні реакції на нешкідливі продукти; підтвердити – бактеріологічно. Необхідно якнайшвидше звернутися за медичною допомогою до сімейного лікаря або педіатра, ні в якому разі не займатися самолікуванням.
Так Ви уникнете небажаних ускладнень і в короткі терміни будете здорові!
Фото з відкритих джерел