У мирний час громадяни України в добровільному порядку укладають контракти з командирами військових частин про проходження служби у військовому резерві, проходять підготовку на навчальних зборах у складі штатних підрозділів під час активних практичних навчань, тренувань.
Про це сьогодні йшлося на оперативній нараді міського голови Руслана Марцінківа.
В особливий період до військового оперативного резерву в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, після їх звільнення з військової служби, які за своїми професійно-психологічними характеристиками та станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві (військової служби). Для Збройних Сил України це дозволяє не допустити втрати обліку підготовлених людських ресурсів, які брали безпосередню участь у бойових діях, що в свою чергу, дозволяє зберегти накопичений бойовий потенціал підрозділів приписавши до них за нарядами цих осіб (резервістів).
В останні роки в Збройних Силах України впроваджено систему підготовки резервістів. Особливістю навчальних зборів резервістів є те, що вони проводяться: в складі бойових бригад лише під час заходів їх бойового злагодження (до 15 діб), а також на базі навчальних центрів (курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації офіцерського складу при вищих військових навчальних закладах) (від 15 до 30 діб), у складі військових частин (підрозділів) ТрО, Корпусу резерву (від 5 до 30 діб).
Призов резервістів військового оперативного резерву на військову службу здійснюється або з оголошенням загальної мобілізації чи за окремим рішенням Президента України в ході часткової мобілізації або ж коли особливий період вже триває у разі прийняття відповідного рішення Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України без необхідності оголошувати будь-яку мобілізацію.
Фото з відкритих джерел ілюстроване