Logo
28 Квітня 2020, 20:12

Шмигаль розповів, чому не можна швидше послабити карантин

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів про три сценарії життя в умовах пандемії китайського коронавірусу.

Про це Шмигаль написав на сторінці в Facebook у вівторок, 28 квітня.

«Мені пишуть численні повідомлення та листи з проханням прискорити процес виходу України з карантину. Цілком розумію причини звернень. Але я також усвідомлюю відповідальність влади за життя і здоров'я українців. Адже на початку травня ми очікуємо на пік захворювання, який маємо успішно пройти, щоб почати процес послаблення обмежень», - написав він.

За його словами, два сценарії життя в пандемію Україні не підходять.

«Перший - це йти жорстким шляхом. Залишати все закритим, як це робить Сінгапур або Туреччина... Такий сценарій точно не для нас», - зазначив Шмигаль.

Другий варіант, за словами прем'єра, - ліберальний і передбачає повернення до звичного життя і відкриття всіх закладів.

«Піти за прикладом Швеції. Однак зараз у Швеції виявлено понад 18600 випадків захворювань і зафіксовано понад 2100 смертей. Тобто, летальність становить понад 11%. Це в п'ять разів вище, ніж зараз в Україні», - підкреслив прем'єр.

«Третій сценарій - це не обирати між здоров'ям і економікою, а запускати адаптивний карантин із переходом до нових соціальних норм життя, як це робить більшість країн, зокрема Чехія та Польща, динаміка захворювань в яких схожа на ситуацію в Україні», - зазначив Шмигаль .

Він підкреслив, що поступове зняття обмежень дасть владі можливість постійно контролювати ситуацію із захворюваністю і в разі спалахів оперативно їх локалізувати.