Сьогодні, 8 жовтня, на нараді у голови ОДА розповіли про нововведення до закону про габаритно-ваговий контроль.
Нагадаємо, закон набув чинності 25 вересня цього року. Він має на меті забезпечити захист доріг методом зважування великогабаритних транспортних засобів, пише Типовий Франківськ.
Заступник керівника Укртрансбезпеки в області Василь Скрипник, розповів, що при порушенні правил проїзду великогабаритних транспортних засобів мінімальний штраф збільшився у п'ять разів. За його словами, тепер ваговий контроль може здійснюватися у русі.
Також він зачитав деякі положення закону:
- Адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 132-1 цього Кодексу, несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб.
- У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України, до адміністративної відповідальності за правопорушення, притягається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України. Відповідальна особа, зазначена у частині першій цієї статті, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності.
- Невиконання водіями транспортних засобів, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів, вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, про зупинку транспортного засобу, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців";
- Порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами, тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі: п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно штраф складатиме 8,5 тисяч гривень. Одна тисячя неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20% - штраф складе 17 тисяч шривень. Дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% - 34 тисячі гривень.
Василь Скрипник додає, що раніше штраф за перевантаження великогабаритних транспортних засобів складав 1700 гривень, зараз сума штрафу складатиме 8 500 гривень.
- Адміністративну відповідальність за порушення безпеки має нести фізична, юридична особа або особа на яку зарестровано транспортний засіб.
Голова ОДА Денис Шмигаль зазначив, що два зважувачі вже встановлені в Києві. На протязі року 37 таких має бути по всій Україні.
До слова, минулого місяця було зарестровано 52 факти перевищення габариту. Проте, завдяки співпраці Укртрансбезпеки з поліцією число порушників зменшується.