Logo
7 Травня 2022, 09:02

Символічно: Байден підпише законопроєкт про ленд-ліз для України 9 травня

Президент США Джо Байден підпише законопроєкт (The Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022) про ленд-ліз для України у символічну для Росії дату - 9 травня.

Зазначимо, ця програма дозволить збільшити об'єми постачання зброї та пришвидшити темпи надання її Україні.  

Про це повідомила речниця Білого дому Джен Псакі у п'ятницю, 6 травня, передає журналіст видання "Голос Америки" Остап Яриш.

Програма ленд-ліз - це допомога, яку США надавали союзникам антигітлерівської коаліції в період від 1941 до 1945 року. Її можна перекласти з англійської мови як "давати в борг і в оренду" (Lend Lease). В США тоді надали країнам Європи близько 60 млрд доларів допомоги. На нинішні ціни ця сума складає 700 млрд доларів.

Політичний консультант, керівник "Центру військово-правових досліджень" Олександр Мусієнк повідомомив, що закон про ленд-ліз має чотири основні переваги для України:

- скорочення терміну надання військової допомоги;

- розширення тієї допомоги, яка надається Сполученими Штатами;

- допомога Україні стане пріоритетним завданням в оборонній та безпековій сферах США;

Україна у перспективі зможе отримувати будь-яку зброю, на яку подаватиме запит.

На думку багатьох експертів, запровадження цієї програми зможе сильно спростити бюрократичні тяганини в наданні США допомоги Україні. Адже зараз будь-які процеси з постачання зброї проходять через різних американських чиновників, що значно гальмує весь процес. Для самих Сполучених Штатів ленд-ліз також корисний. Ця програма позитивно вплине на американську економіку та підніме рейтинг президента Джо Байдена.

 

 

Фото з відкритих джерел