Logo
24 Травня 2024, 13:15

Ситуація на Харківщині та де тривають найжорсткіші бої: Сирський розповів про обстановку

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський поінформував про ситуацію у Харківській області та де тривають найжорсткіші бої. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі, зауваживши, що продовжує свою роботу в частинах Східного фронту.

"Після перших незначних успіхів в ході наступальних боїв на Харківщині противник повністю завʼяз у вуличних боях за Вовчанськ та поніс дуже високі втрати в особовому складі штурмових підрозділів. Наразі ворог з різних напрямків перекидає резерви, намагаючись підтримати активні штурмові дії, але безуспішно", - підкреслив Сирський.

В районі Липців ворог також зазнав істотних втрат, перейшов до активної оборони, проводить мінування та вогневе ураження позицій наших військ.

"На Купʼянському напрямку продовжуються бої у лісовому масиві на північ від міста. Складна ситуація в районі Кислівки, де ворог намагається прорвати нашу оборону та вийти до річки Оскіл", - розповів головнокомандувач.

Крім того, інтенсивні бойові дії тривають в районі Іванівського та на підступах до Часового Яру. Російські окупанти намагаються будь-якою ціною зачепитися за місто, використовують новітні Т-90М, БМП-3, БМД-4, які, як правило, знищуються нашими протитанковими засобами та FPV-дронами ще в ході висування.

"Найбільш інтенсивні та жорсткі бої тривають на Покровському та Курахівському напрямках. Ворог намагається прорвати оборону наших військ на вузькій ділянці фронту між населеними пунктами Старомихайлівка - Бердичі шляхом наступальних та штурмовим дій найбільш підготовлених підрозділів", - зауважив Сирський.

Він також розповів, що наступальні дії відбуваються як з використанням бронетехніки, так і в пішому порядку, нерідко - на мотоциклах та багі.

"На інших напрямках також неспокійно, але кількість та інтенсивність бойових дій значно менше", - повідомив головнокомандувач.

Сирський зазначив, що ключова мета його роботи - вивчення обстановки на місці, вирішення проблемних питань, забезпечення додатковою кількістю боєприпасів, дронів, засобів радіоелектронної боротьби та інших видів матеріально-технічного забезпечення, посилення резервами, тощо.

"Хочу відмітити ефективну роботу більшості командирів та штабів по організації бойових дій, вогневому ураженню противника, підтриманню взаємодії з сусідніми частинами. Звісно, що є проблеми, які потребують швидких та кардинальних рішень", - наголосив він.

Головнокомандувач також повідомив, що відзначив кращих та вручив нагороди воїнам - солдатам, сержантам та молодшим офіцерам, які хоробро захищають наші позиції та виконують основну бойову роботу.