Logo
24 Червня 2020, 17:13

Ситуація страшна: Прикарпаття просить Кабмін про 582 мільйони гривень на подолання негоди

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль разом з чиновниками прилетів на Прикарпаття, щоб оцінити масштаби лиха, завданого негодою.

Після інспектування рівнинної частини оглянули й гірські місцевості. Опісля відбулась велика нарада для визначення завданих збитків, пише Типовий Франківськ.

За його словами, Прикарпаття найбільше постраждало від негоди. Підтоплено багато домогосподарств, зруйновано понад 110 кілометрів доріг, 19 мостів зруйновано повністю, подекуди у гірських районах житлові будинки стерті з лиця землі.

"Ситуація страшна, останній раз подібного рівня повінь була у 2008 році. В області загинули три особи, одну людину досі шукають", - відзначив Шмигаль.

Втім загальну суму збитків підрахувати не вдається, адже негода не вщухає. На Прикарпаття уже передислокували 4 гелікоптери, один - медичного призначення: для евакуації хворих, вагітних,та роздачі гуманітарної допомоги постраждалому населенню.

Під час наради прийняли рішення про те, що обласні штаби з ліквідації негоди працюватимуть цілодобово. Крім того, області виділять першу допомогу.

"Є звернення від голови Івано-Франківської ОДА про початкову допомогу у сумі 500 мільйонів гривень для усунення наслідків негоди  і додатково про виділення 82 млн гривень для відновлення дамб річок. Завтра на позачерговому засіданні Кабміну будемо розглядати це питання" , - резюмував Шмигаль.