Logo

Ситуація в зоні екологічного лиха в Калуші погіршується. Народний депутат б’є на сполох

Ситуація в зоні екологічного лиха, якою є сьогодні місто Калуш, не покращується, а з кожним днем погіршується, - переконаний народний депутат України від партії «Слуга народу» Едуард Прощук.

Йдеться про ситуацію навколо Домбровського кар’єру, калуських хвостосховищ та пов’язаного з техногенною діяльністю минулих років періодичне утворення на території міста Калуша та Калуської міської територіальної громади проваль.

Днями народний депутат провів у Верховній Раді брифінг, на якому вчергове звернувся з даного приводу як депутат-мажоритарник до Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля.

«Якщо говорити про важливі питання, які нам потрібно вирішувати, які нам потрібно постійно тримати на контролі, я би хотів сказати про екологічну катастрофу, яка відбувається на Прикарпатті, зокрема, на моїй рідній Калуській землі, зокрема, йде мова про Домбровський кар’єр, про хвостосховища, про провалля, які постійно турбують мешканців. Моє завдання як депутата-мажоритарника – привернути до цього увагу перший осіб держави… Б’ю на сполох, тому що ситуація з року в рік не покращується. Ми просто констатуємо погіршення екологічної ситуаці», - прокоментував Едуард Прощук своє звернення до Глави держави та очільника Уряду.

Нардеп сподівається, що внаслідок його звернення буде створено міжвідомчу комісію за участю представників Міністерства фінансів, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, ДСНС та іншій інституцій, покликаних контролювати питання запобігання екологічному лиху, яка спільно з депутатами напрацює заходи щодо покращення ситуації.

«Працюю над тим, щоб у нас був встановлений постійний сталий моніторинг ситуації», - зазначив народний обранець. З його слів, важливо, щоби наявний на Прикарпатті науковий потенціал, зокрема, науковці Науково-дослідного інституту галургії, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу мали усі необхідні можливості для проведення такого моніторингу. Але для цього потрібні кошти. Як стверджує нардеп, мова йде про кілька мільйонів гривень – кошти незначні в масштабах держави, проте завдяки їм вдасться убезпечити життя людей та зекономити мілярди, що їх державі доведеться витратити в разі, якщо ситуація в Калуші матиме катастрофічні наслідки.

Едуард Прощук нагадав, що в 2010 році Указом Президента України Калуш було визнано зоною екологічного лиха і на проведення заходів з порятунку ситуації були виділені та надійшли в область значні кошти. «На жаль, є питання до раціонального використання коштів і ми втратили шанс, але ми повинні далі думати про ту ситуацію – не дивитися на помилки попередніх політиків, все ж таки привернути увагу перших осіб держави до цієї проблеми і напрацювати відповідні заходи», - підсумував народний депутат України.

 

Дивіться також відео