Logo
25 Травня 2022, 13:26

"Смерті українців - це не філософські питання": Зеленський засумнівався у єдності Заходу

Зараз Заходу потрібно об'єднатись та активніше допомагати Україні.

Проте поки що це відбувається лише на словах, поки в Україні щодня гинуть люди. 

Про це Володимир Зеленський сказав 25 травня під час Українського сніданку в Давосі

"Заходу потрібно бути об'єднаним. Сила України в єдності людей з президентом, владою та ЗСУ. Ми всі стали однією армією і у цьому і є міцність. І у якийсь момент стало неважливим те, що є у нас в руках. У цей переломний момент, на початку війни нашою найпотужнішою зброєю було об'єднання. І від єдності Заходу зараз залежить сила та міцність народу України. У російській армії дуже велика технічна перевага. І ми показуємо певний результат, тому має об'єднання Заходу та впевненість у тому, що Захід міцніший за російську армію в рази. І Захід повинен знати, що Україна є частиною західного світу. Але поки що ми цього не відчуваємо. Ми цього не відчували, коли Україну не брали до НАТО", - наголосив президент. 

Зеленський пригадав, що якби Захід продемонстрував єдність, то міг би допомогти Україні закрити небо, проте цього так і не сталось, а про прохання уже всі забули. 

"Ми вдячні президенту Байдену. Але ми розташовані на європейському континенті та повинні отримувати підтримку й об'єднаної Європи. Ми просили закрити небо. Але потім про це прохання забули. Хтось забув, але ми не забули, бо нас щодня бомблять. Хіба тут є впевненість у Заходу? Немає. Бо не закривають через що? Бо буде війна між НАТО та РФ. Добре, тоді дайте нам літаки, це ж уже не буде війна НАТО проти РФ? Але ж літаки не прилетіли. І так по кожному напрямку. Міцність має бути єдністю. Бо смерті наших людей - це не філософські питання, це - реальність, в якій ми живемо і помираємо. Зараз питання до ЄС: скажіть мені, є єдність щодо майбутнього України? Я її поки не бачу. Чи справедливо це?", - наголосив президент. 

Як приклад відсутності єдності у НАТО Зеленський розповів про досвід Швеції та Фінляндії, коли не всі члени Альянсу підтримують прагнення цих держав. 

 

 

 

Фото з відкритих джерел