Logo
16 Квітня 2017, 17:45

Собаки матимуть простір – у Франківську облаштують майданчик для вигулу

Проблема з вигулом собак в Івано-Франківську назріла вже давно. Власники тварин скаржаться, що змушені гуляти зі своїми чотирилапими улюбленцями в парках, скверах, просто на вулицях.
IMG_2127
Але в таких місцях собаку з повідка не спустиш, бо перехожі реагують по-різному та мають на це повне право. А ще пес може вибігти на дорогу і потрапити під машину. Натомість на Заході для господарів собак створюють умови не лише для безпеки та комфорту, а й для всебічного розвитку тварини. Івано-Франківськ вирішив запозичити закордонний досвід, пише Репортер Спецзона на Молодіжній Вже до кінця літа у Франківську облаш­тують перший спеціальний майданчик для вигулу собак. Принаймні так кажуть у міській раді. Це буде огороджена територія, площею 20 на 40 метрів, з різними атракціями. А головне – безпечна для тварин та зручна для їхніх власників. «В Європі вже давно існують спеціальні місця для вигулу собак, і для Украї­ни це теж не новизна, – каже начальник управління інфраструктурної політики Назарій Рогів. – Подібні майданчики вже облаштовані в Києві, Харкові, Львові. Цього року ми вирішили зробили майданчик в Івано-Франківську». Територію для цього вже вибрали. Майданчик облаштують поблизу парку на вулиці Молодіжній. За словами Рогіва, саме там зі своїми псами гуляють дуже багато франківців. Крім того, поставлять скриньки з пакетами для прибирання та урни. «Ми виходили з того, де є потреба в такому майданчику, – говорить Рогів. – А там ще й місце хороше – рівне і немає дерев. Насправді таких місць у нашому місті залишилося небагато. Тим більше, потрібно витримати певні норми – як от, відстань до житлових будинків». Також Назарій Рогів зазначає, що часто люди плутають визначення «зона для вигулу» та «дресмайданчик». Адже перше – це не обов’язково облаштована територія. Натомість дресмайданчик – це спеціальна огороджена ділянка, де стоять снаряди, а з собаками займаються кінологи. «Ми ж старалися зробити щось середнє між тим і тим, – пояснює Рогів. – Встановимо стаціонарний інвентар і хочемо, щоб при потребі там можна було провести якісь змагання місцевого рівня. Важливо, що на цю територію зможе зайти будь-яка собака». Відтак, майданчик буде умовно поділений на дві зони – туалетну та для дресирування. Зокрема вирішили встановити снаряди, які можна використовувати, як для загального курсу дресирування так і для аджиліті (вид спорту, в якому разом беруть участь собака і господар). Там же стоятимуть бум, гірка та гойдалка. Maidan4yk Виконавця визначить ProZorro

До розробки проектно-кошторисної документації залучили фахівців від громадськості – людей, які займаються дресируванням псів і знають, як правильно облаштувати простір.

«Я переглядала фото, відео з інших міст і вибирала, що потрібно нам, а чого краще й не робити, – розповідає Наталія Никонорова, спеціаліст з дресирування тварин, яка допомагала розробляти проект. – Адже інколи дивишся і все так нібито гарно: бруківочка, огорожа, лавочки, урни. Та при цьому собакам там робити нічого, бо майже все забруковано, лише по центру стоїть пісочниця. Я вирішила, що такий варіант нам не підходить, бо все зроблено наче для людей, а не для собак».

В основному принцип облаштування таких майданчиків всюди однаковий. Єдине – потрібно правильно обрати матеріали.

«Згідно з попередніми розрахунками, майданчик коштуватиме місту 350-400 тисяч гривень, – каже Назарій Рогів. – Після того, як проект буде завершений, він повинен пройти державну експертизу, а система ProZorro визначить виконавця робіт. Цей процес займе десь місяць часу. Вже готовий майданчик може з’явитися до кінця літа».

IMG_2150

У свою чергу, Наталія Никонорова зазначає, що, коли роботи будуть завершені, вона готова двічі на тиждень проводити спеціальні заняття з дресирування собак. Розклад тренувань розмістять на дошці оголошень.

«Думаю, там буде все необхідне для тренувань. Крім того, в мене є переносні бар’єри та тунелі, які також можна буде використовувати», – говорить Наталя.

«Це буде щось нове для Івано-Франківська, тому ми спершу хочемо подивитися, наскільки цей майданчик буде користуватися популярністю, – додає Рогів. – Якщо цей проект буде успішним, то облаштуємо подібні й в інших мікрорайонах: Бам, Пасічна, Каскад, на Набережній, поблизу автошколи».