Logo
24 Квітня 2024, 13:10

Сьогодні розпочався Всесвітній тиждень імунізації

Для покращення інформування населення та популяризації рутинних щеплень, вакцинації від COVID-19 дітей та дорослих в ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» відбувся брифінг. 

Спікерами виступили заступниця генерального директора Тетяна Джус, начальниця відділу імунопрофілактики Марта Локатир та директорка Центру діагностики та лікування бронхолегеневих захворювань, клінічної імунології та алергології КНП «Івано-Франківська обласна клінічна лікарня» ІФ ОР Маріанна Деркач.

«Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b. Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю. Для того щоб запобігти спалахам хвороб та захистити тих людей, яким за віком чи через важкі хвороби та стани тимчасово не можна вакцинуватися від певних хвороб, потрібен колективний імунітет. Для цього 95% дітей мають бути щеплені всім, що належить у їхньому віці, а не менше 80% дорослих мають вчасно робити бустерні щеплення від правця й дифтерії», - наголосила Тетяна Джус.

Про ситуацію з вакцинацією в Івано-Франківській області розповіла начальниця відділу імунопрофілактики Марта Локатир.

Вакцинація проти туберкульозу БЦЖ 81,4% (по Україні 83,5%).

Вакцинація проти гепатиту В новонароджених - 86,6%, охоплення по Україні 88,6%.

Вакцинація проти дифтерії, кашлюку та правцю АКДП - показник 74,6%, (Україна 83.4%).

Вакцинація проти кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Першою дозою дітей до року охоплено 83,0% (Україна 87,3%), другою дозою у віці 6 років - 95,8% (Україна 90,6%).

Вакцинація проти гемофільної інфекції. Низькі рівні охоплення щепленнями серед дітей у віці до 1 року - 62,6%, нижче показника по Україні 86,4%.

Вакцинація згідно з Національним календарем щеплень, а також від COVID-19 гарантована державою. Діти та дорослі можуть вакцинуватися від цих хвороб безоплатно в будь-якому державному або приватному медичному закладі, який уклав договір із НСЗУ і де є потрібні вакцини. Для цього не потрібно укладати нову декларацію із сімейним лікарем/педіатром.

«Вакцини від гепатиту В та для щеплення дорослих можна придбати за власні кошти. Сама процедура вакцинації у державних клініках є безкоштовною. На сьогодні Івано-Франківська область повністю забезпечена вакциною проти гепатиту В, яка надається ЗОЗ різних форм власності безоплатно. В області доступні безкоштовні вакцини для дітей та дорослих. Зокрема такі: АКДП, КПК, ОПВ, ІПВ, БЦЖ, ДТ, ПЕНТА, проти сказу та ботулізму. Якщо у вас чи вашої дитини є хронічні захворювання (наприклад бронхіальна астма, діабет, муковісцидоз, онкологія), це пряме показання до негайного щеплення! Ви чи ваша дитина має більший ризик тяжкого перебігу інфекцій, проти яких можна захиститись вакцинацією», - розповіла Марта Локатир.

COVID-19 нікуди не дівся! Про це наголосила Маріанна Деркач.

«Дорослі та діти від 5 років можуть вакцинуватись від коронавірусної хвороби. Особливо важливо зробити щеплення літнім людям та людям, які мають хронічні захворювання.Адже вони набагато важче переносять COVID-19 та мають більші ризики померти. Єдиний захист від тяжкого перебігу хвороби – вакцинація».

Вакцинація не може ослабити імунну систему. Навпаки — це інфікування певними вірусами може ослабити імунну систему та опірність організму. Вакцини діють інакше. Вакцинальні віруси настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Тож перевантажити імунну систему вакцинація не здатна.

Кожне щеплення важливе. Вакцинуйтесь вчасно!