З 1 січня 2018 року в Україні починають діяти нові правила дорожнього руху, головним нововведенням яких є пункт про те, що в межах населеного пункту можна їхати зі швидкістю, що не перевищує 50 км/год.
Дозволена швидкістю руху в населених пунктах – до 50 км / год.
“На сьогодні в переважній більшості країн ЄС дозволена швидкість руху транспортних засобів в населених пунктах становить не більше 50 км/год, а в особливих пунктах – 30 км/год”, – зазначено в поясненні до постанови Кабміну”, – йдеться в поясненні до постанови.
Серед інших змін – термін дії отриманого вперше водійського посвідчення скоротили до 2 років. Крім того, вводиться кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху п’яними водіями, якщо хтось постраждав, а також вводиться система автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху.
Чітко прописані також місця, де заборонено паркуватися: в першу чергу це залізничні переїзди, трамвайні колії, естакади, шляхопроводи, пішохідні переходи, перехрестя. Також не можна залишати авто на відстані ближче 30 метрів до зупинок транспорту і менш ніж в 10 метрах від проведення дорожніх робіт та ін.
Істотно збільшаться штрафи за порушення правил дорожнього руху. Так, за перевищення встановленої швидкості більш 50 км/год. в межах населеного пункту доведеться заплатити 3400 грн, що набагато більше сьогоднішніх скромних 510 грн. Залишення місця ДТП буде каратися таким же штрафом, але ще і з можливим позбавленням права керування автомобілем до 6 місяців (зараз стягується лише ще більш скромний штраф в розмірі 255 грн).
Керування ТЗ особою, яка не має прав, спричинить за собою штраф понад 10 тис. грн, а за повторне порушення протягом року доведеться заплатити вже від 40 800 грн (зараз за дане порушення стягують тільки 510 грн). У разі, якщо водій-екстримал захоче сісти за кермо автомобіля, будучи позбавленим права на керування - він заплатить 20 400 грн штрафу за перше порушення, а за повторне - понад 40 тисяч грн. Внесено зміни в порядок видачі посвідчень водія - так, перше водійське посвідчення буде видаватися на два роки, а після - заміна посвідчення відбувається без складання іспитів терміном на 30 років. У разі, якщо протягом двох років у власника було зафіксовано три або більше порушень ПДР, посвідчення видається виключно за умови здачі повторних іспитів.