Logo
5 Січня 2016, 15:15

Sold out: українські музиканти, яким це вдалося

Дедалі більше українських музикантів, стомившись від домінації поп-формату у медіапросторі України, шукають і знаходять свого слухача далеко від дому. ВВС Україна підготувала добірку історій про успіхи українських виконавців на міжнародному рівні у 2015 році.

Stoned Jesus

1

Гурт Stoned Jesus, що грає доволі важку музику, став упізнаваним в Україні лише нещодавно. Хоча цьому передувала тривала і скрупульозна експансія на великі та маленькі західні сцени.

Загалом за спиною колективу на чолі з Ігорем Сидоренком вже 22 країни.

Як наслідок - запрошення до США, Британії і врешті поява у переліку учасників одного із найбільших у світі рок-фестивалів Hellfest-2016 - успіх, досягти якого не вдавалося ще жодному українському виконавцеві.

"Починали ми зі Східної Європи, де зв'язувалися з братами за жанром серед профільних клубів, промоутерів, груп, поступово створюючи свою мережу знайомств", - поділився досвідом із ВВС Україна Ігор Сидоренко.

ДахаБраха

2

Як і Stoned Jesus, етно-колективові "ДахаБраха" не одразу вдалося зібрати свою публіку в Україні.

Однак тепер усе інакше - квитки на їхній минулий виступ у Києві розкупили ще за місяць до концерту. Хоча sold out (коли усі квитки продано ще до початку події) - доволі рідкісне явище для українського шоу-бізнесу.

2015-рік для учасників "ДахаБраха" був насиченим на пілігримство: перший ефір на іменитій радіостанції KEXP у Сієтлі, перший виступ у передачі Джулса Холланда Later на BBC Two - на одній сцені із Девідом Гілмором, іншими зірками... Усе це було першим не лише для гурту, а й для української сцени загалом.

А ще виступи на Sziget, в Америці та Європі, що упевнено закріплює за гуртом статус колективу світового рівня.

Andrew Bear

3

Гурт із Харкова спершу був сольним проектом, але поступово обріс музикантами, серед яких і Микита Рубченко, відомий створенням рок-версії Національного гімну України.

Стартувавши у 2013-му, колектив лише минулого місяця відіграв перший тур Україною. Проте цьому передували два виїзди до Європи - приблизно 120 концертів у 17 країнах.

Про своє життя у дорозі гурт навіть зняв короткий фільм.

"У двох словах це складно розповісти, оскільки процес тривалий і досить тяжкий. Але загалом - це пошук. Букерів, музикантів, просто людей, які слухають твою музику і готові допомогти, і так далі. Тисячі листів на адресу електронної пошти і стільки ж діалогів на Facebook", - розповів ВВС Україна лідер гурту Андрій Медведь.

Andrew Bear нещодавно записали свій другий альбом і вже лаштуються до чергової творчої подорожі Європою навесні.

Zapaska

4

Дует поета і музики Павла Нечитайла та Яни Шпачинської із гурту "ЧЕЧЕ" родом із західної України.

Цей колектив можна сміливо вважати проектом на експорт. Свої альбоми Zapaska видає у Європі, переважна більшість концертів також відбувається там.

Приміром, лише до кінця зими Zapaska має виступити у Польщі, Чехії, Німеччині, Австрії та Словаччині, і хто-зна, куди ще заведе їх музика. Те саме було й минулого року.

Розбещену західну публіку гурт, серед інших якостей, чіпляє технікою live-looping - коли музику зациклюють та міксують прямо на сцені.

Cold Comfort

5

Це загадкове тріо із Рівного, що грає "темну" електроніку на межі з пост-панком у дусі кінця 1970-х, лише готує свій перший повноформатний альбом.

Однак це не стало завадою численним концертам в Україні, контракту із київським лейблом WornPop, появі на ГОГОЛЬFEST і виступам у Варшаві, Лодзі, Познані, Москві і Санкт-Петербурзі.

У найближчих планах, кажуть учасники гурту, продовження закордонних турів, зокрема у Польщі та Німеччини.

Sasha Boole

6

Інколи може здатися, що фолк-виконавець Саша Буль живе не у Чернівцях, а у Кракові чи іншому польському місті - так часто з'являється він там на афішах.

Дійшло до того, що одного разу ввечері його спинили польські поліціянти - лише для того, аби подякувати за хороший концерт.

Тур, у якому Саша перебуває прямо зараз, нараховує два десятки міст у Польщі, Чехії, Німеччині та Україні.

Вдома музикант також вже доволі популярний і шанований - на одному з його концертів у Києві, приміром, мало не у першому ряду сиділа Марія Бурмака.

А якось у перерві між виступами Саша Буль грав у студії ВВС Україна.

Drudkh

7

Поява цього харківського блек-метал гурту у добірці може видатися дивною, оскільки він взагалі не виступає наживо, а про його учасників відомо зовсім небагато. У сомережах Drudkh також офіційно з'явився відносно недавно.

Однак мантія утаємниченості лише додала свого до аури культової групи серед шанувальників екстремально важкої і атмосферної музики по всьому світу.

Особливістю гурту є те, що в основі лірики - тексти українських класиків, зокрема Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Василя Стуса, Олега Ольжича, Миколи Вінграновського.

Новина про черговий альбом у 2015 році одразу стала сенсацією, а на платівках він розлетівся за лічені тижні після появи.

"Запис похмурий. Більш похмурий, ніж зазвичай. У ньому є щось, чого нема в попередніх. Чого ж іще чекати від української групи, до країни якої вдерлися", - написав керівник французького лейблу Season of Mist, який видає гурт.

Гайдамаки

8

Їздити у тури, а надто - виступати на майданчиках масштабних фестивалів - для цього "козацького" гурту з Києва вже давно не є чимось дивним.

У 2015 році навіть за своїми мірками колектив багато де побував - на фестивалі Sziget в Угорщині, а також в Естонії, Румунії, Польщі, Австрії, Німеччині та Словаччині.

А після виходу альбому "УкрОп" було ще й безліч концертів в Україні.

Нова програма, як розповіли ВВС Україна учасники гурту, складалася "з народної музики, сучасних музичних стилів і чіткого соціального меседжу".

Ot Vinta

9

Ще одні корінні рівняни Ot Vinta, як і "Гайдамаки", належать до топу українських рок-гуртів - вони мають купу виданих альбомів, безліч концертів, ефірів на радіо й телебаченні, а також шанувальників.

І не лише в Україні. У 2015 році, приміром, енергійні хлопці у жовтих комбінезонах відкривали фестиваль "Україна в центрі Любліна", грали на фесті Lowlands у Нідерландах, на багатьох інших дійствах, а ще у "Дупі" - це такий клуб у Любліні.

Окрім того, Ot Vinta багато їздили на передову, де грали для бійців АТО.

Make Like A Tree

10

Відчайдушний мандрівник і безмежний мрійник - Сергій Онищенко із Харкова, що виступає під псевдо Make Like A Tree, написав про свою подорож тривалістю 2,5 роки блог на ВВС Україна.

Під час останнього туру, більшу частину якого він проїхав автостопом, Сергій відіграв 250 концертів у приблизно 15 країнах. Серед них Китай, В'єтнам, Камбоджа, Таїланд, Малайзія, Сингапур, Індонезія, Папуа - Нова Гвінея, Австралія, Нова Зеландія.

"Мені пощастило, бо музика - це те, що розуміють в усіх країнах, незважаючи на мови та віросповідання. Щоразу граючи свої пісні, я відчуваю дуже міцний зв'язок зі слухачами", - розповів він ВВС Україна.

Він також займається фотографією і завжди супроводжує свої виступи експозицією власних світлин.

ONUKA

11

Успіх проекту Наталії Жижченко - колишньої солістки гурту Tomato Jaws - і Євгена Філатова, відомого гуртом The Maneken, був блискавичним.

Поєднання електронної музики, ніжного вокалу та українських народних інструментів сподобалося багатьом.

У 2015 році ONUKA була однією із найбільш бажаних груп на майже усіх великих українських фестивалях.

Весною колектив переміг у конкурсі українських виконавців і став хедлайнером British Knights Europe Stage у рамках Sziget, а також відіграв кілька інших концертів у Європі.

Виступити в Америці та Канаді, де вже були заплановані концерти, не вдалося тільки через візові проблеми.

"2015 рік був надзвичайно цікавим і важливим для кожного з нас. Багато чого ми зробили вперше в житті і нам це вдалося!", - ідеться на сторінці колективу у Facebook.