Logo
28 Травня 2015, 09:58

Соціологи з'ясували, яку політичну силу сьогодні підтримали б іванофранківці на парламентських виборах

За яких півроку з часу позачергових виборів до Верховної Ради, на яких найвищу підтримку в Івано-Франківську здобув "Народний фронт", рейтинг фронтовиків у місті обвалився катастрофічно.

опитування

Іванофранківці вкрай розчарувалися в партії прем'єр-міністра Арсенія Яценюка "Народний фронт": якщо на позачергових виборах до парламенту 26 жовтня минулого року "фронтовики" стали лідерами симпатій у місті й отримали 28,3% голосів, то вже за півроку популярність партії впала в сім разів – до 4%.

Про це свідчить проведене соціологічною групою "Рейтинг" опитування, яке є в розпорядженні редакції Курсу.

Згідно з результатами опитування, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися зараз, найбільше голосів в Івано-Франківську отримала б "Самопоміч" Андрія Садового – 18%. Партія практично втримала той рівень підтримки, який продемонструвала восени минулого року (20,7%).

Друге місце розділили б "Блок Петра Порошенка "Солідарність" і ВО "Свобода". За них проголосували б по 9% виборців. Нагадаємо, 26 жовтня минулого року президентська партія отримала в Івано-Франківську 20,1%, тобто за півроку втратила половину симпатиків. Не може похвалитися поступом і "Свобода": попри бурхливу діяльність місцевих "свободівців" та інтенсивну рекламу задовго до місцевих виборів, рейтинг партії не росте. Швидше є тенденція до падіння: на минулих виборах за "Свободу" проголосували 10,8% виборців Франківська, зараз підвтердити вибір готові лише 9%.

Ще 5% франківців віддали б голоси "Батьківщині", по 4%, окрім "Народного фронту", отримали б Радикальна партія Ляшка і Правий Сектор, 3% проголосували б за "Громадянську позицію" і 1% – за "Опозиційний блок". Жодного голосу у Франківську не готові дати комуністам. Втім, 30% франківців так і не визначилися з власними політичними симпатіями, а 11% заявили, що не пішли б на дільниці для голосування.

Опитування "Дослідження українських міст" проводилося соціологічною групою "Рейтинг" з 2 по 20 березня цього року і охопило 22 міста (Київ та всі обласні центри, за винятком Донецька і Луганська). У кожному місті методом особистого інтерв'ю опитано 800 мешканців, похибка не перевищує 3,5%.