Logo
17 Вересня 2021, 18:01

Спалювання трави та опалого листя – шкода довкіллю!

Спалювання трави та опалого листя несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей.

Сектор оперативного реагування ДМР попереджає – за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

За спалення трави та опалого листя штраф у розмірі від 3060 грн до 6120 грн.

Восени у нас заведено спалювати опале листя, навесні – торішню траву, гілки. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та різний непотріб. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, українці не надають цьому ваги.

При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Крім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до знищення екосистеми.

1

В пік весняного та осіннього сезонів повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Як варіант – залишки можна компостувати:

2

 

 

Фото з допису Долинської міської ради.