Logo
3 Грудня 2020, 12:26

Спорт для ентузіастів: франківський бодібілдер про перемогу на Чемпіонаті України

Спортсмен з Івано-Франківська Володимир Стецій днями переміг на змаганнях Чемпіонату України ВАББА 2020.

Типовий Франківськ вирішив дізнатися про шлях перемоги спортсмена.

Володимир Стецій в спорті понад 13 років, впродовж останніх п'ять - працює тренером, допомагає людям стати кращими та здоровішими.

 Як розповідає Володимир, неодноразово пробував себе в подібних змаганнях, але раніше не вдавалося потрапити у першу трійку лідерів.

- Я систематично брав участь в таких змаганнях, але особливим успіхом не відзначився, займаючи максимум 4 місце. Єдиний мій успіх в іншому виді спорту пауерліфтингу, де я став Чемпіоном Західної України по жиму штанги лежачи.

У мене був "пунктик", щоб стати першим у категорії  "Men's physique". Зрозумівши, що маю шанс загорівся перемогою, і почав готуватися до змагань.

Тривала та важка підготовка 

Ще весною Володимир почав готуватися до змагань,  але через пандемію змагання скасували.  Спортсмен не відступив від своєї мети та продовжив працювати над формою. За сім місяців втратив 20 кілограмів ваги.

За словами Володимира, його підготовка до змагань ще ніколи не була такою важкою. Найбільше труднощі викликали  обмеження в їжі та  навантаження на спорт.

- Через COVID-19 на Чемпіонаті України було мало учасників, але я готувався на максимум. Можу цю підготовку назвати жорсткою. Робив ті речі, які раніше мені були не притаманні. За весь період у спорті, я ще жодного разу не довірявся тренеру. Тепер вирішив для себе прислухатися до людини, яка живе спортом та досягла багато успіхів. Я раніше ніколи не робив кардіо, але ця підготовка внесла корективи. Останні два місяці щодня робив кардіо, після того ще ходив по 12 км. У цій категорії були досить жорсткі вимоги на параметри, тому щодня збільшував тренування. Раніше це було 4 рази на тиждень, а в останні тижні по 6-7 разів. Робив акценти на "прожимку" та якість м’язів.

Стрес та справжнє випробування

Підготовка до змагань для Володимира стала справжнім випробуванням. Бодібілдинг - спорт ентузіастів, які викладають себе на максимум.

- Серйозно до перемоги в категорії "Men's physique" почав тренуватись з вересня. Категорія мала критерії: зріст, вага, якість м'язів.  

Формується спочатку все зі зросту спортсмена. Якщо в мене зріст 177, то  100 віднімається та залишається 77, і ще від них мінус 5%. Відповідно на сцені я мав вийти з вагою 73 кг. Скажу чесно, так я важив останній раз 5 років тому, а ще у квітні моя вага була 93 кг. Така втрата ваги, ще той стрес.

За словами спортсмена, важко найперше було психологічно.

- Щодня було все менше енергії. Фізично було важко тому, що організм переналаштовується і починає звикати до нового стресу, а психологічно тим, що дієта щоразу стає важчою. Енергії все менше і менше. Стрибки гормонів були настільки високі, що настрій декілька разів на день змінювався від плюса до мінуса. Але,  я почав від цього кайфувати, хоч я бачив, що ледь живий, але все одно не зупинявся.

Дієта  та сушка     

- Ти обмежуєш себе спочатку в солодкому та виключаєш всю нездорову їжу. За три тижні до старту виключається вся молочка. Поступово зменшуєш вуглеводи та підвищуєш рівень білка. Чим ближче до змагань, тим більше корегуєш відношення скільки тобі ще потрібно скинути. Були  великі обмеження в прийманні води. Наприклад, стабільно п’єш від 3 до 4 літрів на день, а в останній тиждень 6 літрів, а потім скидаєш до 1 літри води. У день змагань пиття обмежується максимально.  Останній тиждень до змагань був майже без вуглеводів, "сидів" на білку та овочах.

Наступним випробуванням була - сушка. Володимир зазначає, коли скидаєш вагу - спалюєш жир, а коли сушишся, робиш акцент на тому, щоб максимально зберегти м’язові волокна. 

Щоб гарно себе продемонструвати потрібно дуже добре відчувати своє тіло, кожен свій м'яз. 

Подача себе відіграє важливу роль в моїй категорії. Ти можеш мати хорошу форму, але не вміти її продемонструвати. Ефектно позуючи можна виграти у більш підготовленого та прокачаного спортсмена. У даній категорії є чотири основні пози, в яких оцінюються спортсмени: передня, задня, дві бокові.

Володимир впевнено виграв свою категорію, однак посів друге місце в абсолютній першості.

- Абсолютна категорія складається з учасників, які перемогли в інших категоріях. Нас троє змагалися за звання абсолютного Чемпіона серед "Men's physique".  Я поступився одним балом переможцю, через своє слабке місце - прес, який генетично в мене не розвинений. До прикладу, в позуванні набрав більше балів, зі спини теж був кращим. Я не розчарувався, адже знаю, що виклався на максимум і моя ціль досягнута - - я Чемпіон України!

Бодібілдер гордо заявляє, що став не просто переможцем, а ще здобув більшу впевненість в собі.

- За час підготовки я зрозумів, що можу більше і мій організм готовий до більшого. Це стимулює йти дальше у своїх сферах. Ця перемога мене надихнула та зарядила. Далі лише вперед!