Logo
15 Червня 2024, 18:11

США оголосили про надання Україні понад 1,5 мільярда доларів, зокрема на енергетику

Віцепрезидентка США Камала Гарріс оголосила про виділення понад 1,5 мільярда доларів через USAID і Державний департамент на підтримку енергетичного сектору України, вирішення гуманітарних потреб і зміцнення цивільної безпеки, повідомив 15 червня Білий дім.

За повідомленням, Гарріс зробила таке оголошення у рамках українського саміту миру, що починається в Швейцарії, і її шостої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

«Це включає 500 мільйонів доларів нового фінансування для енергетичної допомоги і перенаправлення 324 мільйонів доларів із раніше оголошених коштів на надзвичайні енергетичні потреби в Україні. Це фінансування піде на відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої війною, розширення виробництва електроенергії, а також заохотить інвестиції приватного сектора і захистить енергетичну інфраструктуру. Ці зусилля допоможуть Україні відповісти на останні атаки росії на українську енергетичну інфраструктуру через підтримку ремонту й відновлення, підвищення стійкості України до збоїв у постачанні енергії й закладення основи для відновлення й розширення енергетичної системи України», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за словами Гарріс, понад 379 мільйонів доларів будуть надані для вирішення нагальних потреб біженців, внутрішньо переміщених осіб і постраждалих від війни громад.

Віцепрезидентка США також заявила, що, співпрацюючи з Конгресом, Державний департамент планує надати додаткові 300 мільйонів доларів на рятувальне обладнання для українських прикордонників і правоохоронних органів.

«Ця підтримка допоможе їм безпечно діяти на передовій війни, щоб захищати територію України, рятувати мирних жителів, які зазнали атак Кремля, захищати критичну інфраструктуру і розслідувати понад 120 тисяч зареєстрованих випадків воєнних злочинів», – заявили у Білому домі.

За повідомленням, кошти виділяють у межах більшого пакета іноземної допомоги, ініційованого президентом США Джозефом Байденом для підтримки народу України.