Logo
19 Травня 2022, 12:48

Стало відомо, чому воєнний стан в Україні збираються продовжити аж на 3 місяці

Представника президента в Конституційному суді Федір Веніславський пояснив, чому воєнний стан в Україні збираються продовжити аж на три місяці.

За його словами, будь-який контрнаступ потребує більше часу, ніж оборона. Однак, якщо вигнати окупантів вдасться раніше, воєнний стан просто скасують достроково.

Про це під час телемарафону "Єдині новини" заявив народний депутат від фракції "Слуга Народу" Федір Веніславський.

"З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо", – пояснив Веніславський.

За його словами, є ще і юридична складова такого рішення. Коли глава держави вводить правовий режим воєнного стану, а парламент його затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану.

"Ми двічі продовжували цей режим і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на 3 місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан", – пояснив депутат.

 

 

 

Фото з відкритих джерел