Logo
17 Серпня 2020, 16:00

Стало відомо, що буде з курсом гривні

Очільник Нацбанку Кирило Шевченко України спрогнозував, що буде з курсом гривні.

За його словами, плаваюче курсоутворення та ключові принципи роботи НБУ на міжбанку збережуться. Регулятор, як і раніше, буде згладжувати надмірні коливання курсу, пише Слово і діло.

«Плаваючий курс, а отже, відображає попит та пропозицію на ринку. В минулому році був досить великий приплив валюти в країну, пропозиція перевищувала попит, і гривня зміцнювалася. І це нормально для ринку - гривня повинна не тільки девальвувати, але і зміцнюватися», - пояснив він в інтерв'ю «РБК-Україна».

Також Кирило Шевченко уточнив, чому на валютному ринку відбувалися коливання попиту в минулому місяці.

«У курсовій політиці є фактор очікувань. І будь-які заяви, тут ви маєте рацію, впливають на настрої. Але для цього у нас і є політика плаваючого курсу. Минулого місяця ми продавали валюту, щоб згладжувати коливання, а в серпні вже навпаки купуємо надлишки валюти з ринку в резерви. До речі, з початку року у нас позитивне сальдо інтервенцій більш 800 млн доларів США», - розповів глава НБУ.

За його словами, Україна готується до другого траншу за програмою МВФ у цьому році.

«На даний момент наш свіжий макропрогноз побудований на припущенні, що другому траншу в цьому році бути. Разом з урядом ми сфокусувалися на виконанні положень меморандуму», - зазначив чиновник.