Logo

Стало відомо, як в Івано-Франківській громаді відзначатимуть Зелені свята

20 та 21 червня християни східного обряду відзначатимуть одне із найбільших свят - Зіслання Святого Духа.

Як пройдуть зелені свята в Івано-Франківській громаді обговорювали сьогодні на оперативній у міського голови Руслана Марцінківа.

Найперше - відбудуться такі храмові свята:

20 червня

  • 10:00 - святкова Архієрейська Божественна Літургія з нагоди престольного свята у Соборі Святої Тройці ПЦУ;
  • 08:00, 10:00, 12:00 - святкова Божественна Літургія з нагоди храмового свята у Храмі Зіслання Святого Духа УГКЦ. Опісля третього богослужіння відбудеться святковий концерт;

21 червня

  • 09:00 - святкова Божественна Літургія з нагоди храмового свята у Каплиці Святого Духа ПЦУ;
  • 10:00 - освячення води у Храмі Святого Духа ПЦУ. Опісля, об 11:00 відбудеться Архієрейська Святкова Божественна літургія з нагоди храмового свята;
  • 11:00 - освячення Храму Пресвятої Трійці УГКЦ. Опісля відбудеться Архієрейська Святкова Божественна літургія з нагоди храмового свята.

За добрими традиціями у всіх селах Франківської громади 20 червня пройдуть урочисті та меморіальні заходи біля символічних могил Борцям за волю України.

Зокрема у селі Микитинці після завершення святкової Божественної Літургії в храмі об 11:00 відбудеться віче до відзначення свята Святої Трійці біля могили "Борцям за волю України".

Таке ж віче, відбудеться 21 червня у селі Угорники, об 11:30 біля місцевої могили "Борцям за волю України".

У Франківську в цей день о 12.30 організовують процесію духовенства та мирян, яку очолить духовенство, від Свято-покровського кафедрального собору ПЦУ (вул. Левка Лук’яненка) до Меморіального скверу, де в 1989 році відбулося перше легальне богослужіння на Зелені свята. Процесія пройде через площу Ринок та Вічевий майдан, вулицями Вітовського, Лесі Українки, Незалежності, Мельника.

Крім того, в цей день об 11:30 організують виїзд автобусів до меморіального комплексу Дем'янів Лаз, де об 12:15 розпочнеться панахида за полеглими у боротьбі за волю і незалежність України та невинно убієнними українцями. Автобуси поїдуть об 11.30 з АС-2, від собору Воскресіння Христового (площа Шептицького), з вул. Лепкого, 46.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне.