Logo
21 Вересня 2021, 18:25

Стрес на роботі: як з ними впоратися і як уникнути в майбутньому

Стрес на роботі впливає на кожного, це й не дивно, адже більшу частину свого життя ми проводимо в роботі.

Вчені підрахували, що лише 7% офісних спеціальностей не пов'язані з нервовим напруженням. Ми можемо звикнути до стресів або тішити себе ілюзією, що навчилися з ними справлятися. Однак багатьом з нас доводиться стикатися з терміновістю, важкими завданнями, невпевненістю в завтрашньому дні, а це головні причини занепокоєння. Типовий Франківськ пропонує декілька простих методів уникати негативних емоцій, підвищуючи свою ефективність та рівень задоволення від роботи.

🔷 Щиро полюбіть свою роботу. Знайдіть в ній вищий сенс - користь, яку ви приносите собі особисто й іншим людям. Якщо зумієте викликати в собі ентузіазм, ви будете менше втомлюватися і більше встигати.

🔷Плануйте свій час. Заведіть собі блокнот для планування або використовуйте спеціальні програми у своєму гаджеті. За допомогою цього нехитрого методу, ви не забудете про існування тієї чи іншої проблеми.

🔷Виробіть в собі звичку концентруватися на одному завданні. Якщо ви виконуєте одну справу, не кидайте її, не відволікайтеся, поки не закінчите на 100%.

🔷 Нічого не відкладайте на завтра. Все, що можна виконати протягом одного робочого дня, робіть одразу. Кожне завдання, відкладене на завтра, додатковий фактор стресу. Потім обов'язково знайдеться щось термінове, а це спровокує занепокоєння.

🔷Навчіться говорити «ні». Робіть це грамотно і делікатно. Скажіть щось на кшталт: «Я із задоволенням виконаю це завдання, ось список моїх поточних проєктів. Що з цього списку призупинити, щоб виконати нове доручення?». Не звалюйте себе чужою роботу. Краще відпочиньте. Допомагайте тільки тоді, коли вам цього хочеться.

🔷Чітко визначайте свої обов'язки. Поки будете вважати, що ви той самий піонер, який за все відповідає, вам будуть підкидати завдання, які ви не зобов'язані виконувати.

🔷Орієнтуйтеся на «тут і зараз». Якими б туманними не були перспективи вашої компанії, не думайте про можливі майбутні неприємності. Розв'язуйте проблеми у міру надходження. Тривога зовсім нічого не змінить, зате висмокче з вас всі сили.

🔷Тримайтеся якомога далі від пліток. Плітки та скандали забирають ваш час та створюють додаткову напругу на робочому місці.

🔷 Плануйте регулярні перерви. Переконайтеся, що протягом дня у вас є час для короткого відпочинку, щоб прогулятися, поспілкуватися з колегами. Також спробуйте виходити за межі свого робочого місця на обід. Це допоможе вам розслабитися, зарядитися енергією і бути більш продуктивним.

🔷Залиште роботу на роботі. Постійно брати роботу додому - це рецепт хронічного стресу. Якщо ви не встигли виконати всі завдання краще затримайтеся на роботі та доробіть.

🔷Попіклуйтеся, щоб у вас був повноцінний сон. Варто пробувати спати кожен день по 8 годин. Коли людина перебуває у стресовому стані, йому іноді буває важко заснути, але позбавлення організму сну тільки погіршує поточний стрес. Добре відпочив розум здатний легше знаходити рішення проблем і краще реагувати на щоденні стресори

Не дозволяйте стресу вибити вас з колії. Пам'ятайте, що це робота для вас, а не ви для роботи!