Людська свідомість працює досить просто — ми завжди шукаємо собі кумирів і автоматично надаємо їм можливість нами керувати. Проте інколи такий вплив має позитивний характер і наслідування "правильної" людини дає нам можливість розвиватись, вдосконалюватись та просто захоплюватись.
Та чи має Україна таких людей? Людей, котрі не лише змушують захоплюватись, а й формують українську еліту, яка з гордістю називає себе українцями?
Списки найвпливовіших чи найпопулярніших створюються щороку - "100 Forbes", ТОП-100 журналу Корреспондент і т.п. Та визнання звичайних людей досить часто відіграє значнішу роль. Тож презентую вашій увазі свій варіант найвидатніших українців сучасності з різних сфер та галузей.
Це справді українець з великої літери. Його відсутність у списку була б одразу помітною. Внесок Вакарчука у пропагування України можна розглядати в 2 напрямках: музика та громадська діяльність.
"Не твоя війна", "Веселі, брате, часи настали", "Вставай" чи "Стіна" - ці пісні стали культовими та відомими кожному українцю, а гурт — символом української рок-музики. Вакарчук-музикант, здається, завжди буде актуальним, адже не кожен гурт може існувати понад 20 років (з 1994) й надалі збирати повні стадіони і мільйони глядачів на прямих трансляціях.
"Знав, що у Верховній Раді відбуваються складні політичні процеси. Але те, що робиться в цьому скликанні, є боротьбою заради боротьби — й усе. У таких умовах не хочу продовжувати політичну діяльність. Я не наймався блокувати трибуну й забирати картки" - так і закінчилась політична кар'єра Вакарчука.
Після складення мандату, він не раз повторював, що поза політикою існує більше можливостей допомагати країні. Чим він і зайнявся: багатотисячний концерт на підтримку Майдану, проект "Вночі" та зібрання коштів на благодійність, постійні виступи в зоні АТО, на прилеглих територіях та просто активна громадська позиція."Велика проблема українців в тому, що ми страшно нетерплячі. Ми дуже хочемо, щоб, обравши нового Президента, через півроку бути в двадцятці найбагатших країн світу. Так не буває. При цьому самі ми хочемо порушувати правила дорожнього руху, викидати сміття невідомо куди, робити тяп-ляп нові пісні, виносити з заводу те, що заборонене, брати і давати хабарі. Великі, коли прокурори беруть, це погано. А маленькі – коли я свою дитину в університет хочу влаштувати. Маленький хабар українці вважають, що це для родини важливо, це ж хтось зверху поганий, а я маленький, що від мене залежить? Фундаментальна наша помилка в тому, що ми чекаємо. Обрали Президента – потанцюй нам, щоб все було класно. Так не буває. Контролюйте зранку до вечора, робіть щось, а тоді будемо казати, чи є втома. Не може бути втоми і того, що громадянське суспільство зробило на Майдані катарсис. І все – серія закінчена, а раз серія закінчена, то має бути хеппіенд. А це другий серіал” (з інтерв'ю hromadske.tv).
За цим прізвищем стоїть не лише вдова українського журналіста Георгія Гонгадзе. Мирослава — так званий символ свободи слова як для України, так і для США. Це людина, яка, стикнувшись з обмеженістю та жорстокістю влади до журналістів особисто, все-одно відстоює слово як рушійну силу нашого суспільства.
Незважаючи на проживання в США (політичний притулок), Гонгадзе - продюсер Української редакції Всесвітньої служби "Голосу Америки" (Вашингтон, США) і ведуча телевізійної інформаційної програми "Час-Time", яка транслюється в Україні на частотах "5 каналу". Дуже важливо, що така авторитетна людина не відреклась від громадянства та продовжує просувати інтереси та культуру України в маси.
Нова зірка українського боксу Олександр Усик відомий тепер не тільки своїми перемогами та досягненнями. Його титули можна довго перераховувати, проте варто звернути увагу на позицію цього відомого українця. Сам Усик народився в Криму, тому було дуже багато підстав вважати, що він відмовиться від громадянства для подальшого розвитку суто спортивної кар'єри. Та це не так.
https://youtu.be/GvixnRkeza4 "Я українець. Так, я із Сімферополя, ну то й що? Крим - це Україна. Для мене це так”. А що ще сказати — це і справді найсправжніший українець — з ніг до чуба.Сергій Жадан - український письменник, поет, перекладач, громадський активіст, літературні твори якого одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами. Один з найвідоміших сучасних українських письменників. Активний учасник харківського Євромайдану.
"Боротися потрібно з системою, а не з одіозними табачниками... Треба розуміти, коли вони (політики) говорять про надбання українського народу, насправді йдеться про лобіювання лише інтересів російської мови й про повне блокування розвитку та пропагування української". (08.10.2010)Відомий кримсько-татарський громадський діяч та депутат ВРУ багатьох скликань — ще один приклад нелегкої долі та незламної громадської позиції. Це дійсно доля, яка змусить задуматись кожного, не залежно від національності.
"Яким би я не піддавався репресіям та переслідуванням, я твердо можу сказати, що ніхто, ніколи і ні за яких обставин не зможе мене змусити відмовитися від виконання обов'язків, що накладаються честю, національною гідністю та громадянським обов'язком"Роман Скрипін - український медіа-менеджер, журналіст, телеведучий, екс-голова Незалежної медіа-профспілки України. Один із засновників проекту "Громадське телебачення".
https://youtu.be/LGgZAia6LbsЦе насправді яскравий представник українських мас-медіа, в які він особисто зробив значний внесок. Виділяється своєю емоційністю, через що було досить багато скандалів. Проте, якщо оцінювати його внесок у розвиток справді незалежного та самостійного телебачення — то "Громадське" дійсно заслуговує уваги завдяки своєму сучасному та відмінному від інших формату.
Досить відомий футболіст Збірної України та ФК "Дніпро" (2007-2015) тепер захищає кольори футбольного клубу "Севілья". Це значний поворот для українського футболу та великий крок вперед для Євгена.
Дуже важливо, що, незважаючи на такі зміни в кар'єрі, Коноплянка не забуває про Україну і завжди акцентує увагу на своєму походженні.