Logo
2 Червня 2022, 14:10

Суд дозволив спецрозслідування щодо Януковича і його охоронця – ОГП

Печерський районний суд Києва дозволив проведення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно колишнього президента України Віктора Януковича і його головного охоронця за підбурювання до дезертирства і незаконне переправлення через держкордон, повідомив 1 червня Офіс генерального прокурора.

«За даними слідства, 23 лютого 2014 року експрезидент України, діючи спільно з начальником служби своєї безпеки і представниками Російської Федерації, за допомогою трьох гелікоптерів збройних сил РФ, вилетів з с. Урзуф Донецької області та повітряним шляхом незаконно перетнув і переправив не менше ніж 20 осіб, через державний кордон України до м. Анапа Краснодарського краю Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

«Цього ж дня колишній президент, перебуваючи на територій військової частини Чорноморського флоту Російської Федерації в районі Козацької бухти в Севастополі, підбурював військовослужбовців Управління державної охорони України, які безпосередньо виконували завдання по забезпеченню його особистої охорони, до вчинення дезертирства», – додали в прокуратурі.

Крім того, за даними ОГП, суд дав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно колишнього заступника начальника Управління державної охорони України – начальника Служби безпеки президента України, якому інкримінують організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та дезертирство.

Досудове розслідування триває, його здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань.

 

 

 

Фото з відкритих джерел